Siemiatycze

Miasto położone w województwie podlaskim, nad rzeką Kamianką, niedaleko Siedlec. Odwiedzając Siemiatycze, warto zobaczyć zalew, kościół Wniebowzięcia NMP, posąg sfinksa przy bramie wjazdowej do pałacu Anny Jabłonowskiej oraz dom talmudyczny, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne. W Siemiatyczach można także podjąć studia wyższe na Nadbużańskiej Szkole Wyższej oraz Szkole Muzycznej I stopnia.
Siemiatycze

Atrakcje miasta:

ZdjDom Talmudyczny

Dom Talmudyczny

Obiekt został wzniesiony w 1900 r. Mieści się tuż obok synagogi. Dom Talmudyczny powstał z stylu neobarokowym, ale posiada także elementy architektoniczne w stylu modernistycznym. Po zakończeniu II wojny światowej, budynek ten pełnił różne funkcje. Mieściła się tam biblioteka oraz przedszkole, a obecnie swoją siedzibę ma tam Zasadnicza Szkoła Zawodowa.
ZdjPomnik Jana Pawła II

Pomnik Jana Pawła II

Obiekt mieści się niedaleko kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Pomnik wzniesiono w 1999 r. Przedstawia on papieża Jana Pawła II ze wzniesionymi do nieba rękoma. Na piedestale widnieją dwa napisy. Na jednej z tablic jest napisane: „...Bóg jest miłością. Jan Paweł II A.D. 1999.”, a na drugiej: „Umiłowanemu rodakowi Papieżowi Janowi Pawłowi II w 21 roku jego pontyfikatu w roku nawiedzenia naszej drohiczyńskiej diecezji, Parafia Wniebowzięcia Matki Bożej w Siemiatyczach”.
ZdjPomnik ku czci powstańców styczniowych

Pomnik ku czci powstańców styczniowych

Obiekt został wzniesiony w 70. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, tj. w 1988 r. Pomnik powstał z myślą o osobach, które poniosły śmierć podczas walk w powstaniu styczniowym, jakie wybuchło w 1863 r. Obiekt ma formę krzyża oraz głazu. Posiada także tablicę pamiątkową.

Siemiatycze

Ogłoszenia Siemiatycze to idealne rozwiązanie dla osób chcących zamieszczać swoje oferty z określonej kategorii w mieście Siemiatycze. Oferowane usługi w ramach serwisu są całkowicie bezpłatne i adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni, jakie mieszczą się na terenie miasta. Obecnie w Siemiatyczach działa jedna szkoła wyższa, Nadbużańska Szkoła Wyższa. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Siemiatycze został stworzony z myślą o osobach studiujących i absolwentach przebywających aktualnie w mieście. <br > Siemiatycze to niewielkie miasto położone są we wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zamieszczane w serwisie oferty adresowane są do studentów i absolwentów uczelni wyższych. Właśnie ze względu na studentów i ich potrzeby powstał serwis darmowe ogłoszenia Siemiatycze.