Ryki

Miasto leżące na Wysoczyźnie Żelechowskiej, nad rzeką Zalesianką. Dawniej była to wieś królewska, ponieważ swoją rezydencję miał tam sam król Stanisław Poniatowski. Będąc w Rykach warto odwiedzić osiemnastowieczny pałac króla, a także inne cenne zabytki, takie jak: synagoga z połowy XIX w. oraz neogotycki kościół z początku XX w. W Rykach możliwe jest także podjęcie studiów wyższych, bowiem w mieście funkcjonuje założona w 1997 r. Lubelska Szkoła Wyższa.
Ryki

Atrakcje miasta:

ZdjCmentarz żydowski

Cmentarz żydowski

Osiemnastowieczny cmentarz żydowski, który został całkowicie zniszczony w czasie II wojny światowej. Odbudowa tego niezwykłego miejsca nastąpiła w latach 1983-1984. Cmentarz położony jest w Rykach, na ul. Piaskowej. Obecnie na cmentarzu znajduje się kilka żydowskich nagrobków, które udało się odzyskać i zabezpieczyć. Cmentarz tłumnie odwiedzają turyści z całego kraju, a lokalni mieszkańcy dbają o porządek i czystość w tym miejscu.
ZdjZespół dworsko- parkowy

Zespół dworsko- parkowy

Klasycystyczny zespół dworsko-parkowy wybudowany w XVIII w. jako rezydencja dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obiekt niski, parterowy, wybudowany na planie prostokąta, zakończony trójkątnym szczytem. Park, jaki rozpościera się przy obiekcie został założony w XIX w. Obecnie jest chętnie odwiedzany przez lokalną społeczność, ponieważ pełni funkcję parku miejskiego. Aktualnie zespół dworsko-parkowy stanowi siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego, Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Kultury.
ZdjKościół pw. Chrystusa Zbawiciela

Kościół pw. Chrystusa Zbawiciela

Okazały kościół pw. Chrystusa Zbawiciela został wybudowany w latach 1908-1914 r. Pomysłodawcą projektu był architekt i konserwator zabytków - Józef Pius Dziekoński. Obiekt sakralny powstał na planie krzyża łacińskiego. W kościele znajduje się mnóstwo cennych dzieł malarskich, figur oraz rzeźb sakralnych. Obiekt jest podświetlany, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność.

Ryki

Serwis ogłoszenia Ryki to idealne rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących ofert w okolicy. Darmowe ogłoszenia można przeglądać w szybki i łatwy sposób. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Serwis Studencior.pl dysponuje sporą bazą ogłoszeń z różnych dziedzin, kierowanych z myślą o studentach i absolwentach miasta Ryki. Miasto położone jest w południowo-wschodniej Polsce, niedaleko Lublina, w województwie lubelskim. Jest ośrodkiem akademickim, skupiającym sporą liczbę studentów. W Rykach mieści się Lubelska Szkoła Wyższa, dlatego dodawane w serwisie ogłoszenia skierowane są właśnie do osób, które podjęły studia w Rykach. Serwis darmowe ogłoszenia Ryki powstał nie tylko z myślą o studentach, ale także uwzględnia potrzeby absolwentów.