Bydgoszcz

Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego, położone nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Jest bardzo mocno rozwinięte zarówno pod względem kulturalnym, jak i oświatowym. W mieście można zwiedzić wiele ciekawych miejsc i zobaczyć cenne zabytki. Dużą atrakcją cieszy się rekreacyjna Wyspa Młyńska położona niedaleko Starego Rynku, na której odbywają się liczne koncerty i festiwale, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Warto zaznaczyć, że w Bydgoszczy swoją siedzibę ma aż szesnaście uczelni wyższych, w tym jedenaście publicznych i pięć prywatnych.
Bydgoszcz

Atrakcje miasta:

ZdjWyspa Młyńska

Wyspa Młyńska

Wyspa rzeczna położona w centrum Bydgoszczy, niedaleko rynku. To przede wszystkim miejsce rekreacyjne, w którym można miło spędzić czas. Na wyspie mieści się wiele atrakcji dla dzieci (place zabaw, plaża miejska) oraz dla dorosłych (amfiteatr, knajpki). To także miejsce rozwinięte pod względem kulturowym. Na terenie wyspy mieści się m.in. Galeria Sztuki Nowoczesnej, Europejskie Centrum Pieniądza, Dom Leona Wyczółkowskiego.
ZdjLeśny Park Kultury i Wypoczynku

Leśny Park Kultury i Wypoczynku

Zwany powszechnie Myślęcinkiem, to największy park miejski w Polsce o powierzchni 830 ha. Znajduje się przy wylocie z miasta. Na terenie parku mieści się wiele ciekawych miejsc i obiektów, m.in. Ogród Botaniczny, Ptasia Wyspa, ekologiczne ścieżki dydaktyczne oraz park rozrywki. Myślęcinek to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną na łonie przyrody.
ZdjTightrope Walker

Tightrope Walker

To rzeźba zwana linoskoczkiem, ustawiona na linie nad rzeką Brdą. Rzeźba upamiętnia dzień, kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej (2004 r.). Została zaprojektowana przez Jerzego Kędziora. Rzeźba przyciąga uwagę turystów, ponieważ nie jest w żaden sposób przymocowana do liny, tylko na niej balansuje.

Bydgoszcz

Ogłoszenia Bydgoszcz to zbiór darmowych, aktualnych ogłoszeń z określonej tematyki, kierowanych głównie do studentów i absolwentów wyższych uczelni w Bydgoszczy. Miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Brdą. Jest doskonale rozwinięte pod względem szkolnictwa wyższego. W Bydgoszczy znajdują się uczelnie publiczne i prywatne. Liczba studentów wynosi obecnie ponad 5o tys., dlatego serwis powstał właśnie z myślą o tych osobach. W ogłoszeniach można przeglądać lub dodawać oferty do różnych kategorii, które z pewnością zainteresują niejednego studenta czy też absolwenta.