Bochnia

Miasto położone w województwie łódzkim, nad rzeką Rabą. Bochnia jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce. Będąc w Bochni warto odwiedzić kopalnię soli, dawny klasztor dominikanów, bazylikę kolegiacką św. Mikołaja oraz Muzeum im. prof. Stanisława Fischera. W Bochni można także podjąć studia wyższe na Wyższej Szkole Ekonomicznej oraz Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach (wydział zamiejscowy).
Bochnia

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Motyli

Muzeum Motyli

Założycielami muzeum są Jacek i Filip Kobiela (wnuk oraz prawnuk Stanisława Fischera). Muzeum Motyli obejmuje jedną z największych wystaw motyli w Polsce. Kolekcja posiada ponad 5 tysięcy gatunków motyli z całego świata, zarówno nocnych, jak i dziennych. Oprócz motyli w muzeum można także podziwiać ciekawe okazy stawonogów: chrząszczy, modliszek czy cykad. Niedaleko obiektu mieści się Kopalnia Soli, którą warto odwiedzić będąc w Bochni.
ZdjMuzeum im. prof. Stanisława Fischera

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera

Muzeum zostało założone w 1959 r. przez polskiego nauczyciela i działacza społecznego - Stanisława Fischera, którego rzeźba widoczna jest tuż przy wejściu. Obiekt położony jest na rynku, w dawnym szesnastowiecznym klasztorze Dominikanów. Ekspozycja prezentuje m.in. rzeźbę, malarstwo oraz haft kultur pozaeuropejskich. Poza tym, wystawa obejmuje także pamiątki historyczne oraz archiwa i fotografie dziejów Kopalni Soli w Bochni.
ZdjBazylika  św. Mikołaja

Bazylika św. Mikołaja

Świątynia powstała w XV w. Stanowi ciekawą atrakcję miasta, ponieważ jest najstarszą parafią na terenie miasta i okolic. Obiekt dopiero w 1998 r. stał się bazyliką, a w 2003 roku podniesiono go do tytułu kolegiaty. Wystrój świątyni nawiązuje do czasów baroku, jest bogato zdobiony. Ciekawym obiektem jest drewniana siedemnastowieczna dzwonnica.

Bochnia

Zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym darmowe ogłoszenia Bochnia są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zaoferować swoje usługi w Internecie dla konkretnej miejscowości oraz dla tych, którzy poszukują usług w Bochni. <br > Osobami zamieszczającymi swoje ogłoszenia są przede wszystkim studenci oraz absolwenci szkół wyższych. Dodawanie ofert, w zasadzie pełne korzystanie z serwisu jest bardzo proste i stosunkowo szybkie, ponieważ chcąc dodać ogłoszenie nie trzeba się rejestrować. Bochnia to miasto położone w południowej części kraju, w województwie małopolskim. Na terenie miasta mieszczą się wyższe uczelnie, dlatego liczba osób studiujących w mieście jest dość spora. Zbiór ogłoszeń Bochnia jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu ułatwi studentom znalezienie ogłoszenia spełniającego ich oczekiwania.