Zawiercie

Miasto leżące na terenie województwa śląskiego, na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, u źródeł rzeki Warty. Na terenie miasta znajduje się wiele atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, które warto odwiedzić, tj. Pałac Szymańskiego, Szlak Orlich Gniazd, Kościół św. Brata Alberta oraz bazylika pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. W Zawierciu można także podjąć studia, ponieważ na terenie miasta swoją siedzibę ma Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Leona Dimant.
Zawiercie

Atrakcje miasta:

ZdjKryształowa Huta Szkła

Kryształowa Huta Szkła

Huta funkcjonuje nieprzerwanie od 1884 r. To jedno z najciekawszych miejsc w Zawierciu. Atrakcją dla turystów jest to, że obiekt ten można zwiedzać podczas pracy zakładu. Obserwacja personelu podczas wyrobu szkła to niesamowita atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W Hucie znajdują się także zbiory muzealne oraz sklep, w którym można zakupić pamiątkowe wyroby ze szkła.
ZdjKościół św. Piotra i Pawła

Kościół św. Piotra i Pawła

Obiekt sakralny został konsekrowany w 1903 r. Do miana Bazyliki Mniejszej świątynia została powołana w 2010 r. Kościół przeszedł kilka renowacji. Obecnie posiada 5 okazałych wież. Będąc w Zawierciu z pewnością warto odwiedzić to miejsce, będące cennym zabytkiem architektury neogotyckiej.
ZdjDworek w Bzowie

Dworek w Bzowie

Dworek powstał w I poł. XIX w. Data powstania nie jest znana, choć uznaje się, że był to rok 1738 (zgodnie z napisem na jednej z belek). W roku 1914 dworek obiekt przeszedł remont i obecnie posiada typowe dla dziewiętnastowiecznych dworków szlacheckich wejście. Przejeżdżając przez Zawiercie warto wstąpić do miasta i zobaczyć okazały dworek.

Zawiercie

Darmowe ogłoszenia Zawiercie stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i szukających ogłoszeń z wybranej tematyki i miejscowości. Ogłoszenia adresowane są do studentów i absolwentów szkół wyższych funkcjonujących w Zawierciu. Korzystanie z serwisu jest łatwe, szybkie i darmowe. Nie wymaga rejestracji ani skomplikowanych czynności. <br > Zawiercie to miasto położone w południowej części kraju, w województwie śląskim, u źródeł Warty. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Zawiercie skierowany jest głównie do osób podejmujących studia, jak i osób, które już je skończyły, ale podjęły decyzję o pozostaniu w Zawierciu. Oferowane usługi wiążą się ze sprawami typowo studenckimi, związanymi z nauką noclegiem itp.