Wrocław

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, położone nad rzeką Odrą, będące stolicą Dolnego Śląska. Z pewnością najciekawszym miejscem we Wrocławiu jest okazały rynek z ratuszem i renesansowymi kamienicami. Miasto jest bardzo dobrze rozwinięte pod względem kulturowym, ponieważ mieści się w nim wiele teatrów, oper, kin, muzeów. Wrocław to także ośrodek akademicki, w którym funkcjonuje aż trzynaście uczelni publicznych oraz spora liczba uczelni prywatnych.
Wrocław

Atrakcje miasta:

ZdjRynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu jest jednym z najokazalszych i najpiękniejszych rynków w Polsce. Pełni przede wszystkim funkcję kulturalną i turystyczną. Rozległy plac o powierzchni prawie 4 ha jest chętnie odwiedzany przez turystów, głównie ze względu na liczne zabytki znajdujące się na jego terenie oraz oryginalny wygląd i kolor zdobień otaczających rynek kamienic. Łatwo się domyślić, że centrum miasta stanowi gotycki Ratusz, w którym obecnie działa Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Będąc we Wrocławiu nie sposób nie zajrzeć do najstarszej restauracji wrocławskiej mieszczącej się w piwnicach Starego Ratusza, a mianowicie Piwnicy Świdnickiej, która funkcjonuje już od przeszło 740 lat.
ZdjPanorama Racławicka

Panorama Racławicka

Jedno z najważniejszych miejsc, jakie trzeba odwiedzić będąc we Wrocławiu. Panorama Racławicka to symbol Wrocławia. Muzeum powstało w 1894 r. w 100 rocznicę bitwy pod Racławicami. W tym miejscu można podziwiać tzw. cykloramiczny obraz zwycięskiej bitwy, jaka miała miejsce podczas insurekcji kościuszkowskiej w 1794 r. Olejny obraz powstał pod kierunkiem dwóch znanych polskich malarzy, a mianowicie Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka. Obraz posiada wymiary 15 m na 114 m, co daje złudzenie uczestnictwa w bitwie.
ZdjMuzeum Narodowe

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaczęło działać z początkiem 1947 r. Mieści się w dawnym budynku Zarządu Prowincji Śląskiej. Muzeum propaguje przede wszystkim sztukę nowoczesną. Obecnie obiekt posiada cztery stałe wystawy przedstawiające sztukę śląską z przełomu XII-XIX w., sztukę europejską (XV-XX w.) oraz sztukę polską (XVII-XIX w.). Prezentowane ekspozycje to przede wszystkim obrazy znanych zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, a także rzeźby oraz inne wyroby rzemiosła, do których zaliczyć można ceramikę i szkło.
ZdjWrocławskie Krasnale

Wrocławskie Krasnale

Wrocławskie Krasnale wzbudzają ogromną sympatię zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych. Są to niewielkie figurki Krasnali, które umieszczone zostały w różnych zakątkach, uliczkach Wrocławia. Obecnie jest ich ponad 280. Dla turystów to niezwykła frajda odkryć wszystkie kryjówki Kasnali, a przy tym zwiedzić i poznać Wrocław. Wszystkie Krasnale mają swoje przydomki, a także swojego opiekuna – Papę Krasnala.

Wrocław

Darmowe ogłoszenia Wrocław umożliwiają przeglądanie i zamieszczanie ofert z różnych kategorii. Wrocław to największe miasto w województwie dolnośląskim, zajmującym powierzchnię ponad 290 km². Jest doskonale rozwiniętym ośrodkiem akademickim, ponieważ we Wrocławiu znajduje się wiele uczelni publicznych, prywatnych oraz ośrodków badawczych. Ze względu na ogromną liczbę studiujących osób, która obecnie przekracza 150 tys., darmowe ogłoszenia Wrocław są przeznaczone przede wszystkim do studentów i absolwentów, ale także do pozostałych mieszkańców Wrocławia.