Warszawa

Stolica Polski. Największe i najludniejsze miasto w kraju, położone na Mazowszu, nad Wisłą. Najbardziej znanym miejscem w Warszawie jest oczywiście Plac Zamkowy, gdzie mieści się Zamek Królewski oraz kolumna Zygmunta III. W Warszawie jest mnóstwo innych miejsc i obiektów, które warto odwiedzić. Należy dodać, że Warszawa to także ośrodek naukowy, w którym swoją funkcjonuje ponad sześćdziesiąt uczelni, m.in. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Warszawa

Atrakcje miasta:

ZdjŁazienki Królewskie

Łazienki Królewskie

To nazwa przepięknych ogrodów rozpościerających się na terenie parku położonego w centrum Warszawy, a mianowicie w Łazienkach Królewskich. Dlaczego królewskie? Nazwa obiektu nawiązuje do czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego, który właśnie w tym miejscu spędzał czas wolny i zapraszał na słynne „obiady czwartkowe”. Łazienki to miejsce idealne na spacer, i rodzinny wypoczynek. Na terenie Łazienek można podziwiać takie obiekty, jak: Pałac Na Wyspie, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki, Biały Domek.
ZdjWilanów

Wilanów

Wilanów to dawna rezydencja króla Jana III Sobieskiego. Barokowy pałac mieści w sobie wiele cennych dzieł sztuki sławnych europejskich artystów. Rezydencja swoją nazwę zawdzięcza królowi, który na początku nazwał ją Villa Nova. Nazwa ta została bardzo szybko spolszczona, stąd Wilanów. Pałac zachwyca swoim bogactwem, ale jeszcze większy zachwyt wzbudza przepiękny barokowy, dwupoziomowy ogród z niezwykle wypielęgnowanym trawnikiem, przepięknymi kwiatowymi kompozycjami i licznymi fontannami. W Wilanowie często organizuje się różnego rodzaju koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne.
ZdjCentrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

To jeden z najczęściej odwiedzanych obiektów w Warszawie. Placówka przyciąga tłumy ze względu na bogato wyposażone sale multimedialne z interaktywnymi eksponatami. Centrum Nauki Kopernik umożliwia podejmowanie działań związanych z popularyzowaniem nauki. Dużą popularnością cieszy się laboratorium, w którym istnieje możliwość samodzielnego przeprowadzenie eksperymentów. W budynku znajduje się także planetarium oraz liczne wystawy naukowe. Latem często organizowane są pokazy filmów w plenerowym kinie mieszczącym się na terenie budynku.
ZdjMuzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Otwarcie muzeum nastąpiło w 60. rocznicę wybuchu powstania, tj. w 2004 r. Budynek mieści się przy ulicy Grzybowej i obecnie znajduje się w nim ponad 30 tys. eksponatów. Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala przeżyć żywą lekcję historii, dlatego jest bardzo często odwiedzane przez dzieci i młodzież. Na terenie muzeum znajduje się m.in. Mur Pamięci, Bunkier oraz Park Wolności.
ZdjPałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki

Jeden z najważniejszych symboli Warszawy. Pałac powstał w latach 50. XX w. na polecenie Józefa Stalina. Budynek liczy ponad 230 m wysokości, dlatego można go zobaczyć z każdego miejsca. W związku z nazwa obiektu, w pałacu organizowane są różnego rodzaju koncerty, wystawy, konferencje itp. Na szczyt budynku można wjechać windą (30 pięter). Z tego miejsca rozpościera się przepiękna, zapierająca dech w piersiach, panorama Warszawy.

Warszawa

Ogłoszenia Warszawa umożliwiają zamieszczanie darmowych ogłoszeń z różnych kategorii związanych z usługami studenckimi. Darmowe ogłoszenia Warszawa wiążą się ściśle z Warszawą. Korzystanie z usługi jest całkowicie darmowe, a przy tym także łatwe i bardzo szybkie.<br > Warszawa położona jest w środkowo-wschodniej części kraju, w województwie mazowieckim, nad Wisłą. Warszawa jest najlepiej rozwijającym i największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Na terenie miasta swoją siedzibę ma obecnie ponad 60 uczelni publicznych i niepublicznych. <br > Ze względu na ten fakt, Warszawa zamieszkiwana jest przez ogromną liczbę studentów.<br > Darmowe ogłoszenia Warszawa zostały więc stworzone z myślą o osobach studiujących i absolwentach uczelni publicznych i niepublicznych, jakie funkcjonują w stolicy.