Tyczyn

Miasto zlokalizowane w środkowej części województwa podkarpackiego, nad rzeką Strug, niedaleko Rzeszowa. W Tyczynie znajdują się dwa cenne obiekty, a mianowicie: kościół parafialny św. Katarzyny i Świętej Trójcy oraz pałac Wodzickich. Warto dodać, że w Tyczynie działa także Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
Tyczyn

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Regionalne

Muzeum Regionalne

Otwarcie obiektu nastąpiło w 1985 r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Tyczyna. Muzeum gromadzi zbiory związane z historią i kulturą miasta oraz jego okolic. Można tutaj podziwiać sprzęty oraz narzędzia, jakich dawniej używali mieszkańcy Tyczyna. Ciekawym eksponatem, który przyciąga uwagę zwiedzających, jest fragment drewnianej rury wodociągowej, która doprowadzała wodę do miasta do at 60 XX w.
ZdjZespół pałacowo- parkowy

Zespół pałacowo- parkowy

Obiekt został wzniesiony w latach 1862-1869. Pomysłodawcą budowy był hrabia Ludwik Wodzicki. W późniejszych latach pałac był przebudowywany, jednak nie na tyle, aby nie zachować swojego dziewiętnastowiecznego wyglądu. Wokół pałacu rozlega się park, na terenie którego rośnie ponad 40 gatunków drzew i krzewów. Atrakcją w parku jest przepiękna fontanna ciesząca oko przyjezdnych turystów.
ZdjPomnik Grunwaldu

Pomnik Grunwaldu

Obiekt mieści się na rynku, niedaleko skweru. Został wzniesiony w 1910 r. w celu upamiętnienia 500. rocznicy zwycięstwa Polaków w bitwie pod Grunwaldem, jaka miała miejsce w 1410 r. Pomnik wykonał znany lokalny rzeźbiarz – Władysław Janik. Obiekt przedstawia figurę Matki Bożej. Pod nią widnieje orzeł z rozpostartymi skrzydłami, spoczywający na koronie i dwóch mieczach. W 1994 r. podjęto niewielkie prace remontowe i pomnik został odnowiony.

Tyczyn

Ogłoszenia Tyczyn to darmowy zbiór ogłoszeń zamieszczanych przez osoby, które zamierzają zamieszczać swoje oferty usług w określonej miejscowości, adresowanych do osób studiujących i absolwentów zamieszkujących obecnie w Tyczynie. Korzystanie z serwisu darmowe ogłoszenia w Tyczynie nie wymaga podejmowania skomplikowanych czynności, jest więc łatwe, proste i całkowicie bezpłatne. Tyczyn to miasto położone w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Tyczyn jest ośrodkiem akademickim, choć na jego terenie znajduje się tylko jedna szkoła wyższa, a mianowicie Wyższa Szkoła Społeczno-Gospodarcza. Dodawane w serwisie ogłoszenia adresowane są do osób studiujących i absolwentów mieszkających w Tyczynie. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Tyczyn powstał właśnie z myślą o studentach i ich potrzebach.