Tychy

Miasto położone w województwie śląskim, w dorzeczu Wisły, niedaleko Katowic. Na terenie miasta znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Tychach. Zalicza się do nich Hutę Paprocką, Park Browarniany, Pomnik Powstańca Śląskiego oraz Muzeum Miejskie. W Tychach swoją siedzibę mają dwie szkoły wyższe, a mianowicie: Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych oraz Politechnika Śląska - Wydział Zamiejscowy w Tychach.
Tychy

Atrakcje miasta:

ZdjPomnik Ryszarda Riedla

Pomnik Ryszarda Riedla

Z pewnością każdy zna postać kontrowersyjnego lidera grupy Dżem – Ryska Riedla. Zarówno jego twórczość, jak i dość odważne życie osobiste, wpłynęły na wielu ludzi, m.in. na rzeźbiarza Tomasza Wenklara, który postanowił stworzyć pomnik Riedla. Dwumetrowy pomnik znajduje się niedaleko Urzędu Miasta. Miejsce to nie jest przypadkowe. To stamtąd wokalista Dżemu wyjeżdżał do Katowic.
ZdjBrowar Książęcy

Browar Książęcy

Obiekt został założony w 1629 r. Jest to największy w kraju browar przemysłowy, należący do Kompanii Piwowarskiej. Rozbudowa Browaru miała miejsce w 2004 r. Produkcja i sprzedaż mocno się zwiększyła. Warto dodać, że niedaleko mieści się Muzeum Piwowarstwa, które warto odwiedzić, przebywając w Tychach.
ZdjPaprocany

Paprocany

Paprocany to jedna z dzielnic Tychów. Największą atrakcją w tym jest miejscu jest olbrzymie jezioro powstałe w 1796 r. o powierzchni 110 ha. W tym miejscu organizowany jest także festiwal im. Ryśka Riedla. Jezioro jest sztucznym zbiornikiem wodnym, które powstało w związku z działaniem Huty Paprockiej. Obecnie jezioro pełni funkcje rekreacyjne.

Tychy

Ogłoszenia Tychy stanowią idealne rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących ogłoszeń w sieci, związanych z konkretną kategorią i miejscowością. Ogłoszenia można dodawać bezpłatnie i bez konieczności rejestracji, co dodatkowo ułatwia korzystanie z usług serwisu darmowe ogłoszenia Tychy. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części kraju, w województwie śląskim, na Górnym Śląsku. Na terenie miasta swoją siedzibę mają trzy szkoły wyższe, dzięki którym miasto wzbogaca się każdego roku o nowych studentów. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Tychy powstał właśnie z myślą o osobach studiujących i absolwentach uczelni, jakie działają w Tychach.