Tuchola

Stolica Borów Tucholskich. Niewielkie miasteczko, liczące ok. 14 tys. mieszkańców, położone jest w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, nad rzeką Brdą. W Tucholi znajduje się wiele cennych zabytków i obiektów, do których zalicza się: mury obronne pochodzące z przełomu XIV-XV w., pomnik pomordowanych w Rudzkim Moście, kościół św. Jakuba Apostoła oraz kościół parafialny pw. Bożego Ciała. Warto zaznaczyć, że w Tucholi swoją siedzibę ma także Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem, w której naukę podejmują nie tylko absolwenci Technikum Leśnego, ale także inne osoby z pobliskich miejscowości.
Tuchola

Atrakcje miasta:

Zdj<?//=$a['title'];?>

Muzeum Borów Tucholskich

Powstało w 1980 r. Dawniej znajdował się tam spichlerz. W budynku można podziwiać zbiory etnograficzne, historyczne oraz przyrodnicze. Wystawy nawiązują do historii Tucholi oraz do kultury i obyczajów Borowiaków. Znajduje się tam także wystawa przyrodnicza prezentująca faunę i florę Borów Tucholskich. Obiekt jest oddziałem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Muzeum Borów Tucholskich czynne jest cały rok.
Zdj<?//=$a['title'];?>

Rynek w Tucholi

W 2011 r. starówka w Tucholi przeszła gruntowny remont. Główny plac oraz uliczki zostały wyłożone kostką brukową. Rynek wzbogacił się o nowe ławki, lampy oraz nową fontannę z trzema łabędziami. Tryskająca z fontanny woda jest ciekawą atrakcją latem, uwielbiana przez dzieci, które mogą biegać wokół niej i głaskać łabędzie próbujące zamoczyć w niej swoje dzioby. Rynek w Tucholi jest odwiedzany przez turystów, ponieważ niedaleko znajdują się także średniowieczne mury obronne miasta oraz kilka innych historycznych obiektów.
Zdj<?//=$a['title'];?>

Kościół parafialny Bożego Ciała

Rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy jednej z głównych ulic Tucholi - ulicy Świeckiej. Budowa kościoła została zainicjowana przez księdza Konstantego Franciszka Kreffta. Prace rozpoczęto w 1935 r. a zakończono w 1939 r. świątynia posiada wysoką na 40 m wieżę, na szczycie której znajduje się krzyż mający 5 m. Kościół Bożego Ciała został poświęcony po II wojnie światowej, dokładnie 6 października 1946 r. Wewnątrz kościoła, na głównej ścianie przy ołtarzu, znajduje się monumentalna rzeźba przedstawiająca Krzyż z Chrystusem Ukrzyżowanym.

Tuchola

Darmowe ogłoszenia Tuchola umożliwiają przeglądanie i zamieszczanie ofert z różnych, uporządkowanych kategorii, co dodatkowo ułatwia poszukującym lub oferującym znalezienie interesującej oferty. Miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Brdą. Zajmuje powierzchnię ok. 18 km². Tuchola oprócz walorów krajobrazowych, posiada także bardzo dobrze rozwinięte szkolnictwo, także szkolnictwo wyższe. Od 2003 r. funkcjonuje w Tucholi Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem, dzięki której w mieście jest coraz więcej studentów. Darmowe ogłoszenia Tuchola skierowane są więc przede wszystkim do studentów poszukujących mieszkania pod wynajem lub prywatnych lekcji.