Tuchola

Stolica Borów Tucholskich. Niewielkie miasteczko, liczące ok. 14 tys. mieszkańców, położone jest w północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, nad rzeką Brdą. W Tucholi znajduje się wiele cennych zabytków i obiektów, do których zalicza się: mury obronne pochodzące z przełomu XIV-XV w., pomnik pomordowanych w Rudzkim Moście, kościół św. Jakuba Apostoła oraz kościół parafialny pw. Bożego Ciała. Warto zaznaczyć, że w Tucholi swoją siedzibę ma także Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem, w której naukę podejmują nie tylko absolwenci Technikum Leśnego, ale także inne osoby z pobliskich miejscowości.
Tuchola

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Borów Tucholskich

Muzeum Borów Tucholskich

Powstało w 1980 r. Dawniej znajdował się tam spichlerz. W budynku można podziwiać zbiory etnograficzne, historyczne oraz przyrodnicze. Wystawy nawiązują do historii Tucholi oraz do kultury i obyczajów Borowiaków. Znajduje się tam także wystawa przyrodnicza prezentująca faunę i florę Borów Tucholskich. Obiekt jest oddziałem Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Muzeum Borów Tucholskich czynne jest cały rok.
ZdjRynek w Tucholi

Rynek w Tucholi

W 2011 r. starówka w Tucholi przeszła gruntowny remont. Główny plac oraz uliczki zostały wyłożone kostką brukową. Rynek wzbogacił się o nowe ławki, lampy oraz nową fontannę z trzema łabędziami. Tryskająca z fontanny woda jest ciekawą atrakcją latem, uwielbiana przez dzieci, które mogą biegać wokół niej i głaskać łabędzie próbujące zamoczyć w niej swoje dzioby. Rynek w Tucholi jest odwiedzany przez turystów, ponieważ niedaleko znajdują się także średniowieczne mury obronne miasta oraz kilka innych historycznych obiektów.
ZdjKościół parafialny Bożego Ciała

Kościół parafialny Bożego Ciała

Rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy jednej z głównych ulic Tucholi - ulicy Świeckiej. Budowa kościoła została zainicjowana przez księdza Konstantego Franciszka Kreffta. Prace rozpoczęto w 1935 r. a zakończono w 1939 r. świątynia posiada wysoką na 40 m wieżę, na szczycie której znajduje się krzyż mający 5 m. Kościół Bożego Ciała został poświęcony po II wojnie światowej, dokładnie 6 października 1946 r. Wewnątrz kościoła, na głównej ścianie przy ołtarzu, znajduje się monumentalna rzeźba przedstawiająca Krzyż z Chrystusem Ukrzyżowanym.

Tuchola

Darmowe ogłoszenia Tuchola umożliwiają przeglądanie i zamieszczanie ofert z różnych, uporządkowanych kategorii, co dodatkowo ułatwia poszukującym lub oferującym znalezienie interesującej oferty. Miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Brdą. Zajmuje powierzchnię ok. 18 km². Tuchola oprócz walorów krajobrazowych, posiada także bardzo dobrze rozwinięte szkolnictwo, także szkolnictwo wyższe. Od 2003 r. funkcjonuje w Tucholi Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem, dzięki której w mieście jest coraz więcej studentów. Darmowe ogłoszenia Tuchola skierowane są więc przede wszystkim do studentów poszukujących mieszkania pod wynajem lub prywatnych lekcji.