Toruń

Duże, pod względem powierzchni i ludności, miasto położone w środkowej części woj. kujawsko-pomorskiego, na prawym brzegu Wisły. Toruń kojarzony jest przede wszystkim z postacią znanego, polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, którego pomnik znajduje się w centrum Rynku Staromiejskiego. Poza tym Toruń zawiera wiele innych atrakcji turystycznych, zabytków i obiektów. Dużą popularnością cieszą się takie miejsca, jak: Bulwar Filadelfijski, planetarium, Dom Kopernika, Żywe Muzeum Piernika oraz ruiny zamku krzyżackiego. Toruń to także miasto akademickie, w którym funkcjonuje aż piętnaście uczelni wyższych, z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika na czele.
Toruń

Atrakcje miasta:

ZdjŻywe Muzeum Piernika

Żywe Muzeum Piernika

Toruńskie pierniki to symbol grodu Kopernika. Wypiekane były już od XIV w. i tradycja ta pielęgnowana jest do dziś. Żywe Muzeum Piernika to niesamowita frajda dla najmłodszych turystów, którzy mają możliwość upieczenia i ozdobienia własnego piernika! Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem specjalistów. Poza tym w muzeum można obejrzeć pokaz wypieku pierników, a także zakupić lub skosztować już gotowych ciastek w kawiarence mieszczącej się w budynku muzeum.
ZdjRynek Staromiejski

Rynek Staromiejski

Rynek Staromiejski to najważniejsze miejsce na mapie Torunia skupiające najwięcej symboli miasta, w którym urodził się znany polski astronom – Mikołaj Kopernik. Rynek ma kształt kwadratu, a jego centrum stanowi gotycki ratusz, który dawniej stanowił siedzibę władz miasta. Obecnie mieści się w tym miejscu muzeum posiadające m.in. bogatą ekspozycję gotyckich rzeźb oraz obrazów. Ważnym elementem ratusza jest jego 40-metrowa wieża, z której można podziwiać panoramę Torunia. Na Rynku Staromiejskim znajduje się także pomnik Mikołaja Kopernika, kościół św. Ducha oraz Dwór Artusa.
ZdjPlanetarium

Planetarium

Charakterystyczne miejsce w Toruniu, licznie odwiedzane przez turystów. Budynek powstał w miejscu, w którym dawniej mieściła się gazownia. Planetarium posiada kopułę liczącą 15 m średnicy, przez co obiekt należy do jednego z największych planetariów w Polsce. Seanse o wszechświecie dostosowane są do różnych przedziałów wiekowych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym, oprócz pokazów, możliwe jest także skorzystanie z interaktywnych modeli i urządzeń mieszczących się w sali Orbitarium, a także obejrzenie wystawy, której głównym eksponatem jest oświetlony model kuli ziemskiej liczący ponad 2 m średnicy.
ZdjBulwar Filadelfijski

Bulwar Filadelfijski

Spacer po toruńskim bulwarze, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, jest ulubionym zajęciem mieszkańców Torunia oraz turystów. Z Bulwaru Filadelfijskiego, ciągnącego się wzdłuż Wisły oraz murów miejskich, rozpościera się widok na most, który najlepiej prezentuje się nocą, kiedy jest podświetlony. Nazwa obiektu nawiązuje do amerykańskiego miasta Filadelfia (miasto partnerskie Torunia), została nadana w 1977 r.

Toruń

Darmowe ogłoszenia Toruń umożliwiają przeglądanie i zamieszczanie ofert z różnych, uporządkowanych kategorii, co dodatkowo ułatwia poszukującym lub oferującym znalezienie interesującej oferty. Miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą. Zajmuje powierzchnię 115 km². Toruń to doskonale rozwinięty ośrodek akademicki. W mieście znajduje się wiele placówek oświatowych, przede wszystkim uczelni, kształcących obecnie ponad 50 tys. studentów. Z racji tak ogromnej ilości studentów, darmowe ogłoszenia Toruń umożliwiają wyszukanie typowych studenckich ogłoszeń w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu.