Szczecin

Miasto położone w środkowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie. Odwiedzając Szczecin, warto zobaczyć Zamek Książąt, Bazylikę archikatedralną św. Jakuba, aleję platanową na Jasnych Błoniach oraz Galerię Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego. W mieście można także podjąć naukę studiach wyższych, ponieważ w Szczecinie funkcjonuje dwadzieścia uczelni wyższych, z Akademią Morską i Uniwersytetem Szczecińskim na czele.
Szczecin

Atrakcje miasta:

ZdjZamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

Przepiękny, monumentalny renesansowy zamek położony na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, niedaleko Odry. Wybudowano go w XIV w. na polecenie Barnima III. Zamek dawniej należał do rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego. Dziś zamek stanowi siedzibę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz innych instytucji kulturalnych. Zamek pełni nie tylko funkcje turystyczne, ale także rekreacyjne. Często organizuje się tam różnego rodzaju konferencje, koncerty i inne występy. Zwiedzanie zamku obejmuje skrzydło północne, południowe, wschodnie i zachodnie, także wieżę więzienną i wieżę dzwonów oraz dziedziniec.
ZdjTrasa Zamkowa

Trasa Zamkowa

Trasa Zamkowa, jak sama nazwa wskazuje, mieści się niedaleko Zamku Książąt Pomorskich, a jej pełna nazwa brzmi: Trasa Zamkowa im. Piotra Zaremby. Trasa stanowi jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w mieście, łączy Szczecin z pozostałą częścią Polski. Trasa Zamkowa ma jedynie 2,5 km, ale to wystarczy, by ułatwić dojazd z centrum miasta do pozostałych jego części. Droga najlepiej prezentuje się nocą, ponieważ jest podświetlona i przez to stanowi ciekawą atrakcję dla przejeżdżających tamtędy osób.
ZdjBulwary Szczecińskie

Bulwary Szczecińskie

Bulwary Szczecińskie rozciągają się nad rzeką Odrą. Promenada z widokiem na drugą, co do wielkości, najdłuższą rzekę w Polsce przyciąga wielu turystów oraz lokalnych mieszkańców. Odwiedzając Bulwary Szczecińskie można tam nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale także uprawiać turystykę wodną.

Szczecin

Ogłoszenia Szczecin to zbiór bezpłatnych ogłoszeń z różnych kategorii. Dodawane oferty adresowane są głównie do studentów i absolwentów w Szczecinie. Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Szczecin możliwe jest zamieszczanie ogłoszeń związanych ze studiowaniem. Osoby pragnące zamieścić swoje ogłoszenia w sieci z uwzględnieniem kategorii i miejscowości, mogą zrobić to bez konieczności rejestrowania się w serwisie. Oferty dodawane na stronę serwisu ogłoszenia Szczecin są dodawane ] z myślą o studentach i absolwentach szkół wyższych, jakie znajdują się w mieście. Obecnie na terenie miasta znajduje się blisko 20 uczelni wyższych. Szczecin położony jest w północno-zachodniej części kraju, w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Odrą. Miasto ze względu na działające w nim wyższe szkoły, gromadzi sporą liczbę studentów. Właśnie z myślą o tych młodych ludziach powstał serwis darmowe ogłoszenia Szczecin.