Sucha Beskidzka

Miasto zlokalizowane w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego, u ujścia rzeki Stryszawki. Na terenie miasta istnieje wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, jednak do najbardziej popularnych zalicza się: zamek zwany Małym Wawelem, karczmę Rzym oraz kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. W Suchej Beskidzkiej można także podjąć studia na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii oraz Szkole Muzycznej.
Sucha Beskidzka

Atrakcje miasta:

ZdjMały Wawel z parkiem zamkowym

Mały Wawel z parkiem zamkowym

Jak sama nazwa wskazuje, zamek swoim wyglądem przypomina Zamek Królewski na Wawelu. Został wzniesiony w 1534 r. W kolejnych latach zaczęto go rozbudowywać. Wszystko z myślą o Piotrze Komorowskim – właścicielu Suchej Beskidzkiej w latach 1608-1640. Obiekt posiada cztery wieże oraz ozdobne krużganki. Wokół zamku roztacza się przepiękny park zamkowy z oranżerią, w którym rośnie wiele unikalnych gatunków drzew, kwiatów oraz innych roślin.
ZdjNiecodzienne wspomnienie po Billym Wilderze

Niecodzienne wspomnienie po Billym Wilderze

Miłośnicy dawnego kina mogą odwiedzić Suchą Beskidzką, ponieważ znajdą tam miejsce, które upamiętnia postać słynnego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego - Billy'ego Wildera. Autor takich filmów jak „Pół żartem, pół serio” czy „Słomiany wdowiec”, zdobywca 6 Oskarów, urodził się w Suchej Beskidzkiej. Później zrobił karierę w Hollywood. Ze względu na ten fakt postanowiono wykonać tablicę wmurowaną w płytę znajdującą się na rynku.
ZdjMuzeum Ziemi Suskiej

Muzeum Ziemi Suskiej

W zbiorach muzeum znajdują się eksponaty związane z historią miasta, w tym także fotografie, dzieła sztuki oraz inne dokumenty. Ze względu na bogate zasoby związane z historią miasta, muzeum jest często odwiedzane przez młodzież szkolną, ale nie tylko. Turyści przejeżdżający przez Suchą Beskidzką także chętnie odwiedzają to miejsce.

Sucha Beskidzka

Serwis darmowe ogłoszenia Sucha Beskidzka to idealne rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących usług w miejscowości Sucha Beskidzka. Darmowe ogłoszenia można w łatwy i szybki sposób zamieszczać i przeglądać. Serwis Studencior.pl dysponuje sporą bazą ogłoszeń z różnych dziedzin, kierowanych z myślą o studentach i absolwentach szkół wyższych. Miasto położone jest w województwie małopolskim. Jest ośrodkiem naukowym, gromadzącym sporą liczbę studentów. W Suchej Beskidzkiej znajduje się Szkoła Muzyczna i Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii. Darmowe ogłoszenia Sucha Beskidzka odnoszą się do ogłoszeń zamieszczanych w serwisie z myślą o osobach studiujących i absolwentach mieszkających w Suchej Beskidzkiej.