Starachowice

Miasto położone w północno-wschodniej części województwa świętokrzyskiego, w dolinie rzeki Kamiennej. Starachowice zlokalizowane są w malowniczym miejscu, niedaleko Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Z tego względu miasto w dużej mierze otoczone jest lasami. Będąc w Starachowicach warto zobaczyć kościół pw. św. Trójcy, cmentarz żydowski, zabytkowy Wielki piec. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także Muzeum Przyrody i Techniki. W Starachowicach swoją siedzibę ma także Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Chechlińskiego, na której można podjąć naukę na kierunku ekonomia.
Starachowice

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Przyrody i Techniki

Muzeum Przyrody i Techniki

Obiekt muzealny położony jest na obszarze dawnej huty. Swoją nazwę zawdzięcza słynnemu historykowi Janowi Pazdurze, którego uznaje się za inicjatora powstania muzeum. Muzeum Przyrody i Techniki zawiera wystawy stałe i czasowe. Jest doskonałym miejscem dla dzieci i młodzieży, w którym mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat przyrody i techniki w mieście.
ZdjKolej wąskotorowa

Kolej wąskotorowa

Na początku kolejka pełniła funkcje typowo przewozowe. Przewożono nią węgiel, drewno czy rudę żelaza. Dopiero w XIX w. zaczęto używać jej do przewozu osób, dlatego zaczęła pełnić funkcje pasażerskie. Od początku XXI w. kolej wąskotorowa stanowi ciekawą atrakcję turystyczną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
ZdjKirkut żydowski

Kirkut żydowski

Żydowski kirkut powstał pod koniec XIX w. Niestety w wyniku licznych najazdów podczas II wojny światowej cmentarz żydowski został zniszczony. Obecnie zajmuje on powierzchnię 40 arów. Ciekawostką jest, że zachowała się najstarsza macewa jeszcze z 1893 r. Będąc w Starachowicach z pewnością warto zobaczyć to miejsce.

Starachowice

Serwis darmowe ogłoszenia Starachowice jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zamieścić swoje ogłoszenie dotyczące konkretnej miejscowości w Internecie. Ogłoszenia Starachowice to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy poszukują konkretnych ofert w sieci. Ogłoszenia adresowane są do studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki, jaka funkcjonuje obecnie na terenie miasta, dzięki czemu Starachowice są nie tylko ośrodkiem turystycznym, ale także oświatowym. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części Polski, w województwie świętokrzyskim. Gromadzi wielu studentów i to właśnie z myślą o nich, ich potrzebach, powstał serwis darmowe ogłoszenia Starachowice.