Stalowa Wola

Miasto zlokalizowane w północnej części województwa podkarpackiego, nad rzekami: Wisłą i San. W Stalowej Woli znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc i obiektów, które warto zobaczyć. Zalicza się do nich: Muzeum Regionalne, drewniany kościół św. Floriana z początku XIX w. oraz bazylika konkatedralna Matki Bożej Królowej Polski. Warto dodać, że w Stalowej Woli działa także kilka wyższych uczelni, m.in. Wyższa Szkoła Ekonomiczna oraz Polsko-Czeska Wyższa Szkoła Biznesu i Sportu "Collegium Glacense" z siedzibą w Stalowej Woli.
Stalowa Wola

Atrakcje miasta:

ZdjEdukacyjno-ekologiczna ścieżka rowerowa

Edukacyjno-ekologiczna ścieżka rowerowa

Ścieżka przebiega przez lasy znajdujące się na terenie miasta. Powstała z inicjatywy Nadleśnictwa Rozwadów. Jadąc trasą rowerową można podziwiać otaczającą przyrodę, odpocząć na przydrożnej ławeczce, zapoznać się z tablicami edukacyjnymi mieszczącymi się także przy ścieżce. Ścieżka edukacyjno-ekologiczna jest chętnie odwiedzana zarówno przez mieszkańców stalowej Woli, jak i przez turystów. Jest to doskonałe miejsce na miłe spędzenie wolnego czasu na łonie natury.
ZdjMuzeum Regionalne

Muzeum Regionalne

Muzeum gromadzi zbiory związane z historią regionu, jego etnografią oraz sztuką. Muzeum ma swoją siedzibę w pałacu Lubomirskich w Rozwadowie. Dawniej siedziba ta mieściła się w salach Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Jeśli ktoś interesuje się historią miasta, koniecznie powinien odwiedzić to miejsce. Muzeum czynne jest przez cały rok.
ZdjMauzoleum ofiar terroru

Mauzoleum ofiar terroru

Jedna z najbardziej okazałych budowli w Stalowej Woli. Mauzoleum znajduje się na cmentarzu komunalnym. Zostało wybudowane po to, by upamiętnić ofiary terroru, jaki miał miejsce podczas II wojny światowej. Obiekt został zaprojektowany przez architekta Michała Panasa. Miejsce to jest odwiedzane głównie podczas uroczystości związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Kwiaty, wiązanki i znicze składane są w tym miejscu przez samorządy i władze miasta.

Stalowa Wola

Darmowe ogłoszenia Stalowa Wola są idealnym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają dodawać swoje ogłoszenia do serwisu studenckiego we wskazanym mieście, do określonej kategorii. Korzystanie z serwisu jest niezwykle proste, szybkie, a przy tym jeszcze całkowicie bezpłatne. <br > Stalowa Wola jest miastem położonym w południowo-wschodniej części kraju, nad Wisłą i Sanem, w województwie podkarpackim. Miasto uchodzi za ośrodek akademicki, ze względu na działające w nim trzy szkoły wyższe. Zamieszczane w serwisie ogłoszenia adresowane są głównie do studentów i absolwentów mieszkających w Stalowej Woli. To właśnie z myślą o nich i ich potrzebach powstał serwis darmowe ogłoszenia Stalowa Wola.