Sosnowiec

Miasto położone w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, niedaleko Katowic. Wybierając się do Sosnowca, warto odwiedzić egzotarium, dom Jana Kiepury, Dom Ludowy, Nowy Pałac Schoenów oraz Muzeum w Sosnowcu oraz zabytkową cerkiew prawosławną pw. Wiary, Nadziei i Miłości. W Sosnowcu można także podjąć studia, ponieważ w mieście funkcjonuje kilka ośrodków zamiejscowych oraz filii uczelni z innych miast.
Sosnowiec

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum

Muzeum

Muzeum rozpoczęło swoją działalność w 1985 r. Jego siedziba mieści się w Pałacu Schoena. Zbiory muzealne zajmują powierzchnię całego obiektu. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszy się stała wystawa Polskiego Szkła Współczesnego. Poza tym w muzeum prezentowane są wystawy tematyczne, nawiązujące do historii i kultury regionu.
ZdjEgzotarium

Egzotarium

Obiekt mieści się na terenie byłego parku miejskiego, jaki został założony w 1935 r. W II poł. XX w., a dokładnie w latach 50., na terenie parku powstało nie tylko Egzotarium, ale także Palmiarnia. Obecnie w budynku tym można podziwiać wiele gatunków ptaków, ryb oraz gadów. Będąc w Sosnowcu z pewnością warto odwiedzić to miejsce, w którym można miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych.
ZdjDom Jana Kiepury

Dom Jana Kiepury

Jan Kiepura, znany polski aktor oraz śpiewak, urodził się w Sosnowcu. Dom artysty został odnowiony i można go zwiedzać przez cały rok. Na fasadzie budynku widnieje płyta pamiątkowa. Dom Jana Kiepury to miejsce będące źródłem historii nawiązującej do życia i twórczości artysty. Będąc w Sosnowcu, z pewnością warto odwiedzić to miejsce.

Sosnowiec

Darmowe ogłoszenia Sosnowiec umożliwiają zamieszczanie ogłoszeń oraz poszukiwanie ciekawych ofert w sieci, związanych z konkretną kategorią i miejscowością. Dodawane na stronę serwisu ogłoszenia kierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów uczelni i instytutów szkół wyższych, które mają swoja siedzibę w Sosnowcu. Korzystanie z serwisu darmowe ogłoszenia Sosnowiec jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga rejestracji, co dodatkowo przyspiesza zamieszczanie ofert. Sosnowiec to miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej. Działające w mieście uczelnie wyższe świadczą o tym, że Sosnowiec jest ośrodkiem akademickim, skupiającym ogromną liczbę osób podejmujących studia w mieście. Serwis darmowe ogłoszenia Sosnowiec został stworzony właśnie z myślą o studentach i absolwentach przebywających obecnie w Sosnowcu.