Sandomierz

Miasto zlokalizowane we wschodniej części województwa świętokrzyskiego, nad Wisłą. Sandomierz uchodzi za miasto królewskie, ponieważ dawniej było siedzibą Królestwa polskiego. W Sandomierzu znajduje się wiele historycznych miejsc i obiektów, m.in. kościół Nawrócenia św. Pawła, kościół św. Jakuba, zamek królewski, Brama Opatowska, dom Długosza oraz przepiękne kamienice na Starym Rynku. W Sandomierzu istnieje możliwość podjęcia studiów na takich uczelniach, jak: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz Wyższe Seminarium Duchowne.
Sandomierz

Atrakcje miasta:

ZdjPodziemia sandomierskie

Podziemia sandomierskie

Rynek sandomierski to miejsce szczególne, nie tylko ze względu na fakt, że nagrywane są tam zdjęcia do serialu „Ojciec Mateusz”. Podziemia rynku kryją w sobie lochy i piwnice, które dawniej służyły jako schron przed okupantami. Podziemia można zwiedzać. Jest to doskonała atrakcja połączona z lekcją historii nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.
ZdjWąwóz Królowej Jadwigi

Wąwóz Królowej Jadwigi

Liczy pół kilometra długości, natomiast jego wysokość dochodzi nawet do 10 m. Wąwóz położony jest w centrum miasta i stanowi niezwykłą atrakcje dla turystów. Wąwóz Królowej Jadwigi swoją nazwę zawdzięcza spacerom królowej, która dawniej często odwiedzała to miejsce. Będąc w Sandomierzu na pewno warto zobaczyć to miejsce.
ZdjZamek królewski

Zamek królewski

Pierwotnie istniał tam gród. Dopiero w XIV w. król Kazimierz Wielki postanowił wznieść w tym miejscu zamek. Na początku II poł. XVII w. zamek został zniszczony w wyniku najazdu Szwedów. Od tego czasu nikt nie zamieszkiwał w zamku. Pod koniec XVIII w. zamek, z inicjatywy Austriaków, pełnił funkcję sądu oraz aresztu. Dzisiaj obiekt stanowi siedzibę Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Sandomierz

Serwis darmowe ogłoszenia Sandomierz jest to portal stworzony z myślą o studentach i absolwentach wyższych uczelni, jakie znajdują się obecnie na terenie miasta Sandomierz. Obecnie w Sandomierzu funkcjonuje ok. pięciu uczelni wyższych, skupiających sporą liczbę studentów. Ogłoszenia Sandomierz zawierają zbiór aktualnych ofert kierowanych do studentów i absolwentów szkół wyższych w Sandomierzu. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne i bardzo proste, a przy tym także szybkie. Sandomierz jest przepięknym miastem położonym w południowo-wschodniej części Polski, między Kielcami a Rzeszowem. Sandomierz, jako ośrodek akademicki gromadzi wielu studentów i to właśnie z myślą o tych osobach powstał serwis darmowe ogłoszenia Sandomierz.