Ropczyce

Miasto położone w zachodniej części województwa podkarpackiego, nad rzeką Wielopolką. W Ropczycach znajduje się wiele cennych zabytków, do których zalicza się m.in.: dziewiętnastowieczna kapliczka św. Jana Nepomucena, drewniany dom z XIX w. oraz kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego. Warto dodać, że w Ropczycach działa także Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna, która w tej chwili ma swoją siedzibę w Rzeszowie.
Ropczyce

Atrakcje miasta:

ZdjPomnik ofiarowany pamięci bohaterom

Pomnik ofiarowany pamięci bohaterom

Obiekt mieści się w centrum miasta, na rynku, powstał w 1991 r. z myślą o tych, którzy ponieśli śmierć w obronie ojczyzny podczas II wojny światowej. Pomnik ma kształt wysokiego graniastosłupa, na szczycie którego widnieje orzeł w koronie. Na dole znajduje się tablica, na której umieszczono następujący napis: „Bohaterom walczącym o niepodległość Ojczyzny - mieszkańcy Ropczyc”. Jest to miejsce, gdzie organizuje się wszelkiego rodzaju uroczystości związane z historycznymi świętami.
ZdjStudnia św. Barbary

Studnia św. Barbary

Dawniej studia ta dostarczała wody mieszkańcom Ropczyc. Uważano nawet, że woda wydobywana ze studni, posiada właściwości zdrowotne. Z tego powodu Ropczyce stały się sławnym miastem, do którego często przybywały pielgrzymki. Ze względu na te okoliczności, Stowarzyszenie Regionalne Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej postanowiło zrekonstruować studnię. Miało to miejsce w 1996 r. Obecnie studnia nie dostarcza już wody, ale jest ciekawą atrakcją turystyczną.
ZdjKościół Przemienienia Pańskiego

Kościół Przemienienia Pańskiego

Obiekt sakralny został wzniesiony w 1364 r. Wybudowano go w stylu gotyckim. Kościół mieści się przy ul. Słowackiego w Ropczycach. Kościół jest murowany. Został poświęcony dopiero pod koniec XIX wieku, dokładnie 28 czerwca 1892 r. Dwadzieścia lat wcześniej postanowiono go przebudować. Kościół posiada bogatą historię, dlatego jest chętnie odwiedzany i podziwiany przez turystów.

Ropczyce

Serwis darmowe ogłoszenia Ropczyce powstał z myślą o osobach chcących zarówno zamieszczać swoje ogłoszenia, jak i poszukiwać określonych usług w mieście Ropczyce. Serwis został tak skonstruowany, by zamieszczanie ogłoszeń okazało się łatwe, szybkie i co najważniejsze, całkowicie bezpłatne. Serwis darmowe ogłoszenia Ropczyce zawiera bazę różnorodnych ogłoszeń pogrupowany w kategorie, skierowanych przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych szkół, jakie mieszczą się na terenie miasta. W Ropczycach mieści się wyższa uczelnia, dlatego część mieszkańców Ropczyc to studenci. To właśnie z myślą o osobach studiujących, absolwentach i ich potrzebach powstał serwis darmowe ogłoszenia Ropczyce.