Radom

Miasto zlokalizowane w województwie mazowieckim, nad rzeką Mleczną. W Radomiu cennymi zabytkami są obiekty sakralne, m.in. czternastowieczny gotycki kościół św. Jana Chrzciciela. Poza tym będąc w Radomiu, warto zobaczyć rynek oraz fragmenty murów miejskich. Radom to także ośrodek naukowy, w którym swoją siedzibę ma kilkanaście uczelni, na czele z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego.
Radom

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej

Muzeum Wsi Radomskiej to skansen powstały w 1977 r., położony w dolinie Mlecznej. Na obszarze 32 ha mieści się aż 60 obiektów drewnianej architektury ludowej. Muzeum, w nieco inny, oryginalny sposób, przedstawia kulturowy dorobek oraz architekturę regionu radomskiego - wiatraki, domy mieszkalne, przedmioty codziennego użytku itp. Na terenie skansenu znajduje się wieża widokowa oraz liczne ścieżki i pomosty. Najstarszą budowlą jest drewniany osiemnastowieczny kościół pw. św. Doroty z Wolanowa.
ZdjPark im. Tadeusza Kościuszki

Park im. Tadeusza Kościuszki

Park został założony w 1867. Na początku nosił nazwę „Nowy Ogród”. Później zmieniono nazwę na „Ogród Saski”, a obecnie jest to Park im. Tadeusza Kościuszki. Park położony jest w centrum miasta i obejmuje powierzchnię 7 ha. Na terenie parku można podziwiać kilka pomników znanych i cenionych Polaków – Tadeusza Kościuszki, Fryderyka Chopina, Jana Kochanowskiego, a także Żołnierzy Radzieckich. Park porośnięty jest rzadkimi gatunkami drzew, m.in. modrzewiami japońskimi, tulipanowcami, kasztanowcami itp.
ZdjMuzeum im. Jacka Malczewskiego

Muzeum im. Jacka Malczewskiego

Obiekt powstał w 1923 r. Jest jednym z największych muzeów na terenie południowego Mazowsza. Muzeum gromadzi dobra kultury polskiej z takich dziedzin, jak historia, archeologia, etnografia, literatura oraz sztuka. Obecnie zbiory muzealne zostały podzielone na pięć działów, a mianowicie: Dział Sztuki Nieprofesjonalnej, Dział Przyrody, Dział Historii, Dział Archeologii oraz Dział Sztuki Dawnej.

Radom

Ogłoszenia Radom umożliwiają zamieszczanie darmowych ogłoszeń z różnych kategorii dla danej miejscowości. Oferty zamieszczane są przede wszystkim z myślą o studentach, którzy przebywają w Radomiu. Korzystanie z serwisu jest bardzo proste i całkowicie bezpłatne. <br > Miasto położone jest w środkowo-wschodniej części Polski, w województwie mazowieckim, nad rzeką Mleczną. Jest dużym miastem pod względem powierzchni, a liczba mieszkańców dochodzi do 220 tys. Radom jest jednym z największych ośrodków akademickich w województwie mazowieckim. Na terenie miasta znajduje się 10 szkół wyższych, dlatego darmowe ogłoszenia Radom adresowane są głównie do osób studiujących i absolwentów przebywających w Radomiu. Serwis darmowych ogłoszeń powstał z myślą o studentach i ich oczekiwaniach. Aktualna baza ogłoszeń z pewnością pomoże wyszukać studentom ogłoszenia, które ich usatysfakcjonują.