Przeworsk

Miasto położone w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego, nad rzeką Mleczką. W Przeworsku znajduje się wiele ciekawych miejsc i obiektów, do których zalicza się: pałac Lubomirskich, gotycki kościół oo. bernardynów, Muzeum Pożarnictwa oraz skansen Pastewnik. Warto dodać, że w Przeworsku działają także dwie szkoły wyższe, tj. Wyższa Szkoła Społeczno-Gospodarcza oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych.
Przeworsk

Atrakcje miasta:

ZdjPałac Lubomirskich

Pałac Lubomirskich

Będąc w Przeworsku, warto odwiedzić miejsce, które dawniej zamieszkiwał ród książęcy Lubomirskich. Mowa o przepięknym zespole pałacowym, w którym najbardziej okazałym obiektem jest klasycystyczny pałac. Został on wzniesiony w 1823 r. W skład całego zespołu pałacowego wchodzą także takie obiekty, jak: oranżeria, oficyny dworskie, dawne wartownie dla straży, powozownie oraz budynki mieszkalne. Miejsce to można odwiedzać przez cały rok.
ZdjPastewnik - Żywy skansen

Pastewnik - Żywy skansen

Pastewnik to nazwa jedynego w Polsce żywego skansenu, na terenie którego znajduje się zespół zabytkowych obiektów architektury drewnianej z terenu Ziemi Przeworskiej. W skład zbiorów wchodzą następujące budynki: Dwór z Krzeczowic, Dom Gacki, Dom i kuźnię rodziny Sowińskich, Dom rodziny Krzanów, Dom Maślarza, Dom rodziny Urbanów, Dom Leona Trybalskiego, Chałupa rodziny Kotlińskich, Chałupa rodziny Surówków.
ZdjPomnik Milenijny - dawny Pomnik Walki i Męczeństwa

Pomnik Milenijny - dawny Pomnik Walki i Męczeństwa

Pomnik mieści się na Placu Jana Pawła II. Wcześniej posiadał inną nazwę, a mianowicie: Pomnikiem Walki i Męczeństwa, miał także nieco inny wygląd (trzy kolumny połączone pieczęciami, z godłem państwa i urny). Po raz pierwszy rzeźba została odsłonięta w 1969 r. W roku 2000 postanowiono zmienić formę obiektu i na jednej z kolumn umieszczono postać ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Autorem pomnika był Edward Kieferling – znany artysta z Jarosławia.

Przeworsk

Serwis darmowe ogłoszenia Przeworsk został stworzony z myślą o osobach chcących zamieszczać i poszukiwać ogłoszeń typowo studenckich w danym mieście, w tym przypadku, w Przeworsku. <br > Korzystanie z serwisu ogłoszeniowego jest darmowe i nie wymaga skomplikowanych czynności. Uporządkowane, pogrupowane kategorie sprawiają, że serwis jest przejrzysty, a dzięki temu możliwe jest szybkie korzystanie z oferowanych usług. Przeworsk jest miastem położonym w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto jest ośrodkiem akademickim ze względu na mieszczące się na jego terenie dwie wyższe szkoły. Oferowane usługi adresowane są przede wszystkim do osób studiujących i absolwentów przebywających w Przeworsku. To właśnie z myślą o studentach i ich potrzebach powstał serwis darmowe ogłoszenia Przeworsk.