Polkowice

Polkowice to niewielkie miasteczko mieszczące się na Dolnym Śląsku, które zamieszkuje ponad 22 tys. mieszkańców. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Polkowice. W Polkowicach organizowane są liczne imprezy kulturalne, m.in. Polkowickie Dni Teatru. Miasto jest także rozwinięte pod względem edukacyjnym. W Polkowicach funkcjonuje szkoła wyższa, a mianowicie Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki.
Polkowice

Atrakcje miasta:

ZdjWiatrak holenderski

Wiatrak holenderski

Budowla została wzniesiona w latach 80. XIX w. Dawniej stał tam wiatrak wykonany z drewna, jednak w wyniku pożaru w 1846 r. całkowicie spłonął. Wiatrak holenderski, kiedy został do niego podłączony prąd, był pierwszym elektrycznym wiatrakiem w najbliższej okolicy. Obecnie obiekt ten nie pełni żadnej funkcji. Były propozycje, aby w tym miejscu powstała restauracja, jednak póki co, nie zostały podjęte żadne działania w tym kierunku.
ZdjRatusz

Ratusz

Ratusz w Polkowicach został wybudowany w II poł. XVIII w. W wyniku licznych ataków podczas II wojny światowej, został mocno zniszczony, a następnie odbudowany. Na początku XX w. ratusz przeszedł gruntowny remont, w wyniku którego zostały odnowione i przebudowane wnętrza w całym obiekcie. Aktualnie ratusz pełni funkcję siedziby władz samorządowych i administracyjnych miasta.
ZdjAquapark w Polkowicach

Aquapark w Polkowicach

Obiekt funkcjonuje od 1998 r. Stanowi jedną z największych atrakcji miasta. Ze względu na działające różne formy aktywności, aquapark przyciąga nie tylko lokalną społeczność, ale także turystów odwiedzających miasto w celu turystycznym.

Polkowice

Darmowe ogłoszenia Polkowice umożliwiają przeglądanie i zamieszczanie ofert z różnych, uporządkowanych kategorii, co dodatkowo ułatwia poszukującym lub oferującym znalezienie interesującej oferty. Miasto położone jest w województwie dolnośląskim, zajmuje niewielką powierzchnię, ok. 24 km². Polkowice to doskonale rozwinięty ośrodek akademicki. W mieście znajduje się wiele placówek edukacyjnych, tj. przedszkoli, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, także uczelni wyższych, m. in. Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki. Z tego powodu darmowe ogłoszenia Polkowice kierowane są głównie do studentów i absolwentów wyższych szkół.