Otwock

Miasto położone w województwie mazowieckim, nad rzeką Świder. Na terenie miasta znajduje się wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, będąc w Otwocku, np. obserwatorium magnetyzmu ziemskiego, cmentarz żydowski oraz kasyno z lat. 30 XX w. Poza tym, w Otwocku można także podjąć studia wyższe, ponieważ w mieście swoją siedzibę ma Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Nauk Społecznych.
Otwock

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Ziemi Otwockiej

Muzeum Ziemi Otwockiej

Zostało założone w 1994 r. Na początku obiekt miał swoją siedzibę w piwnicach ratusza. Później przeniesiono muzeum do willi na osiedlu Soplicowo, wybudowanej w połowie XIX wieku. Obiekt mieści wiele eksponatów i ciekawych zbiorów nawiązujących m.in. do historii miasta. Muzeum Ziemi Otwockiej jest chętnie odwiedzane zarówno przez młodzież szkolną, jak i turystów.
ZdjCmentarz żydowski

Cmentarz żydowski

Cmentarz został doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej przez hitlerowców. Mimo to, zachowało się z tego okresu kilkaset macew. Na cmentarzu żydowskim w Otwocku spoczywa znany żydowski autor kryminałów - Urke Nachalnik. Spis wszystkich nagrobków żydowskich dostępny jest na stronie Fundacji Dokumentacji Cmentarzy Żydowskich. Będąc w Otwocku warto odwiedzić to miejsce i choć na chwilę przenieść się myślami do zamierzchłych czasów wojennych.
ZdjPomnik Katyński

Pomnik Katyński

Pomnik Katyński jest obiektem nawiązującym do wydarzeń z 1940 r., kiedy to doszło do rozstrzelania wielu ważnych przedstawicieli wojsk i policji przez NKWD. Decyzję o wybudowanie pomnika podjęto w 2006 r. Autorem i wykonawcą pomnika był rzeźbiarz z Otwocka Ryszard J. Kozłowski. Będąc w Otwocku warto odwiedzić to miejsce.

Otwock

Darmowe ogłoszenia Otwock są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zamieścić swoje oferty usług w Internecie dla konkretnej miejscowości. Serwis ogłoszeniowy zawiera bazę ofert z różnych dziedzin i został stworzony z myślą o studentach i absolwentach wyższej uczelni, jaka mieści się na terenie miasta. Korzystanie z serwisu jest darmowe i nie wymaga rejestracji, co dodatkowo wpływa na jego sprawne działanie. Otwock jest to miasto położone w województwie mazowieckim, jest nie tylko ośrodkiem turystycznym, ale także akademickim, choć na jego terenie znajduje się tylko jedna szkoła wyższa. Darmowe ogłoszenia Otwock zawierają zbiór aktualnych ofert, zamieszczanych przez dla studentów i absolwentów miasta, chcących znaleźć nocleg na terenie miasta czy też rozważających decyzję o znalezieniu zatrudnienia w Otwocku.