Opole

Miasto zlokalizowane w samym centrum województwa opolskiego, nad rzeką Odrą. Miasto uchodzi za „stolicę polskiej piosenki”, ponieważ każdego roku odbywa się w nim Festiwal Piosenki Polskiej. Będąc w Opolu warto zobaczyć dziewiętnastowieczny ratusz, wieżę piastowską oraz bazylikę katedralną Podwyższenia Krzyża Świętego. Opole to także miasto akademickie. Funkcjonują w nim cztery wyższe uczelnie publiczne, na czele z Politechniką Opolską oraz Uniwersytetem Opolskim oraz kilka prywatnych szkół wyższych.
Opole

Atrakcje miasta:

ZdjRynek Staromiejski

Rynek Staromiejski

Średniowieczny rynek w Opolu to miejsce stanowiące serce miasta. Na początku zabudowa rynku była drewniana. Na skutek licznych pożarów, postanowiono odbudować rynek, ale tym razem z cegieł. Ozdobą Starego Miasta jest ratusz. Budowlę wzniesiono w XIX w. Charakterystycznym elementem ratusza jest wieża, która wraz z Wieżą Piastowską stanowi jeden z najważniejszych symboli Opola. W 1934 r., na skutek podpierających kamienic, runęła wieża ratuszowa. Odbudowano ją i podwyższono. Obecnie wieża liczy 65 m wysokości.
ZdjAleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki

Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki

W Polsce znajduje się wiele miejsc, w których gwiazdy zostawiają odlewy swoich rąk czy też stóp. Alei Gwiazd nie mogło zabraknąć także w stolicy polskiej piosenki. Obiekt został założony w 2004 r., choć sam Festiwal odbywa się w tym miejscu już od ponad 50 lat. Przypomina Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach, jednak w Opolu zamiast odlewu ręki, każdy artysta ma swoją własną gwiazdę. Obecnie Aleja liczy już ponad 40 gwiazd, do których należy m.in. Maryla Rodowicz, Marek Grechuta, Justyna Steczkowska, Andrzej Rosiewicz, Michał Wiśniewski, zespół Bajm i wiele innych.
ZdjAmfiteatr Tysiąclecia

Amfiteatr Tysiąclecia

Amfiteatr Tysiąclecia to symbol Opola, który nierozerwanie wiąże się z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej. To właśnie w tym miejscu, już od ponad 50 lat, odbywa się festiwal, w którym biorą udział największe gwiazdy polskiej piosenki. Obiekt został zaprojektowany na ponad 3600 miejsc przez znanego polskiego architekta - Floriana Jesionowskiego. Odwiedzając Opole warto na własne oczy zobaczyć obiekt, który z pewnością zrobi wrażenie na każdym przyjezdnym.
ZdjOgród zoologiczny

Ogród zoologiczny

Opolskie zoo posiada wieloletnią tradycję, ponieważ funkcjonuje już od ponad 80 lat. Oficjalne otwarcie ogrodu zoologicznego nastąpiło w 1930 r. Ze względu na różnego rodzaju wydarzenia historyczne i lokalne, było już kilkakrotnie odbudowywane i przebudowywane. W opolskim zoo żyje wiele gatunków zwierząt (ssaków, ptaków, gadów, płazów oraz bezkręgowców), m.in. wielbłądy, goryle, żyrafy, kangury, zebry i gepardy. Na terenie ogrodu zoologicznego działa także park linowy oraz mini zoo dla najmłodszych.

Opole

Ogłoszenia Opole umożliwiają zamieszczanie darmowych ogłoszeń dotyczących różnych kategorii studenckich na terenie miasta. Oferty są ściśle powiązane z daną miejscowością. Korzystanie z usługi nie wymaga skomplikowanych czynności, a przy tym jest bardzo szybkie i bezpłatne. Opole położone jest w południowo-zachodniej części kraju, w województwie opolskim, nad rzeką Odrą. W mieście prowadzone są studia licencjackie i magisterskie na kilku uczelniach publicznych i niepublicznych, dlatego Opole zamieszkuje spora liczba studentów. Serwis darmowe ogłoszenia Opole został stworzony właśnie z myślą o osobach studiujących i absolwentach, którzy po ukończeniu studiów zdecydowali pozostać w mieście.