Olsztyn

Olsztyn to przede wszystkim kraina jezior i lasów, a także stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Miasto położone jest w jego centralnej części, nad rzeką Łyną. Znajduje się w nim mnóstwo ciekawych miejsc i obiektów, które warto odwiedzić będąc w Olsztynie. Do najpopularniejszych olsztyńskich miejsc zalicza się Jezioro Kortowskie z przystanią, Jezioro Żbik, pomnik Mikołaja Kopernika, Muzeum Warmii i Mazur, planetarium oraz obserwatorium astronomiczne. Olsztyn to także miasto akademickie, w którym można podjąć naukę na siedmiu szkołach wyższych, na czele z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.
Olsztyn

Atrakcje miasta:

ZdjObserwatorium astronomiczne

Obserwatorium astronomiczne

Obserwatorium powstało w 1979 r. w dawnej wieży ciśnień i liczy ponad 20 m wysokości. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta. W obserwatorium znajdują się dwa teleskopy, dzięki którym możliwe jest oglądanie planet, gwiazd, Księżyca itp.
ZdjZamek Kapituły Warmińskiej

Zamek Kapituły Warmińskiej

Gotycki zamek powstały w XIV w. Dawniej obiekt ten stanowił siedzibę Mikołaja Kopernika, pełniącego funkcję zarządcy dóbr ziemskich kapituły warmińskiej. Z tego powodu przed zamkiem znajduje się jego pomnik. Największa sala wystaw to dawny refektarz z finezyjnym sklepieniem kryształowym z ok. 1520 r. Dzisiaj w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur.
ZdjPlanetarium

Planetarium

Zostało otwarte w latach 70. XX w., dokładnie w dzień pięćsetnych urodzin Mikołaja Kopernika. Położone jest przy al. Marszałka J. Piłsudskiego. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Olsztyna. Miejsce to odwiedza mnóstwo turystów, zwłaszcza młodzież. Planetarium nie tylko stanowi cenny ośrodek zabawy, ale także spełnia funkcje edukacyjne, przekazując w bardzo prosty sposób podstawową wiedzę z zakresu astronomii.

Olsztyn

Serwis darmowe ogłoszenia Olsztyn umożliwia zamieszczania ofert związanych z ogłoszeniami studenckimi. Ogłoszenia Olsztyn stanowią idealne rozwiązanie również dla osób poszukujących ofert w sieci, dotyczących konkretnej kategorii i miejscowości. Zamieszczane w serwisie ogłoszenia adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów podejmujących studia <br > w Olsztynie. Obecnie na terenie miasta swoją siedzibę ma siedem uczelni wyższych, publicznych i prywatnych. Olsztyn położony jest w północnej części Polski, w województwie warmińsko-mazurskim. Przyciąga wielu turystów, ale także żaków podejmujących studia w placówkach oświatowych. Uwzględniając fakt, że w miasto skupia tak wielu studentów, serwis darmowe ogłoszenia Olsztyn powstał z myślą o tych osobach, biorąc przy tym pod uwagę ich najważniejsze potrzeby.