Nowa Ruda

Miasto położone w województwie dolnośląskim, nad rzeką Włodzicą, w Sudetach Środkowych. Nowa Ruda mieści się bardzo blisko granicy z Czechami. Na terenie miasta dominują góry i wzgórza, co dodatkowo podkreśla malowniczy krajobraz, jaki rozciąga się wokół miasta. Nowa Ruda jest także dobrze rozwiniętym ośrodkiem kulturalnym i edukacyjnym. W miejscowości znajduje się niepubliczna szkoła zaoczna - Centrum Kształcenia Profesja.
Nowa Ruda

Atrakcje miasta:

ZdjPodziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla

Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla

Trasa turystyczna w Nowej Rudzie mieści się w podziemiach dawnej kopalni. Rozpościera się na długość 700 m. Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Węgla jest najpopularniejszą atrakcją w mieście, często odwiedzaną przez turystów. Osoby chcące przejechać się prawdziwą kolejką w kopalni, zostają wyposażeni także lampę oraz hełm. W kopalni znajduje się wiele sprzętów oraz maszyn górniczych, dlatego można wczuć się w klimat.
ZdjZamek Stillfriedów

Zamek Stillfriedów

Budowla została wybudowana pod koniec XIV w. Dawniej rezydowała tam rodzina baronów von Stillfriedów, stąd nazwa obiektu. Zamek posiada cztery skrzydła, dziedziniec oraz 2-3 kondygnacje. W wyniku zniszczeń budowla była kilka razy odbudowywana. Obecnie zamek jest własnością prywatną. Został przejęty w 2004 r.
ZdjRatusz

Ratusz

Został wybudowany pod koniec XIX w. Dwupiętrowy budynek wzniesiono na planie czworoboku. Obecnie ratusz stanowi siedzibę władz miejskich. Na wieży ratuszowej widnieje zegar oraz punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Obiekt posiada ciekawe wnętrze, m.in. bogato zdobioną salę posiedzeń, w której znajdują się szklane witraże. W niewielkiej odległości od ratusza znajduje się pomnik św. Floriana oraz fontanna.

Nowa Ruda

Darmowe ogłoszenia Nowa Ruda dają możliwość przeglądania i dodawania ofert, a tym samym pozwalają na dokonywanie wszelkich operacji dotyczących m. in. wynajmu mieszkań itp. Uatyzowane ogłoszenia ułatwią dotarcie do interesujących ofert w Nowej Rudzie bez wychodzenia z domu. Nowa Ruda położona jest u podnóża gór, w województwie dolnośląskim. Miasto jest nie tylko ośrodkiem turystycznym, ale także doskonale rozwiniętym pod względem szkolnictwa. W Nowej Rudzie mieszczą się następujące placówki edukacyjne, a mianowicie: Polsko-Czeska Wyższa Szkoła Biznesu i Sportu, Centrum Szkoleniowo-Usługowe, Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Kształcenia Profesja oraz wiele innych.