Nisko

Średniej wielkości miasteczko położone w północnej części województwa podkarpackiego, nad rzeką San.W Nisku ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć są: zalew na Podwolinie, kościół św. Jana Chrzciciela oraz Planty Miast Partnerskich w Nisku z pomnikiem-ławeczką Marii Resseguier i fontanną oraz Jezioro Soputek. Nisko to także ośrodek naukowy, ponieważ w mieście działa kilka uczelni wyższych, m.in. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie.
Nisko

Atrakcje miasta:

ZdjFigura Świętej Rodziny w Malcach-Nisku

Figura Świętej Rodziny w Malcach-Nisku

Figura została wzniesiona w 1887 r. z inicjatywy hr. Resseguier de Miremont. Obiekt mieści się w majątku Sopot w Malcach. Figura Świętej Rodziny jest często odwiedzana przez tutejszą społeczność, która nie tylko przychodzi ją podziwiać, ale także dba o nią. Obiekt chętnie podziwiają także turyści odwiedzający Nisko.
ZdjPomnik Wolności

Pomnik Wolności

Obiekt, nazywany także Pomnikiem Zwycięstwa, powstał w latach 70. i upamiętnia postawę osób, które poświęciły swoje życie w obronie władzy komunistycznej, tj. żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego oraz Armii Czerwonej, funkcjonariuszy SB, ORMO i innych. Na pomniku widnieje napis: „Synom i córkom Ziemi Niżańskiej poległym i pomordowanym w walce o niepodległość w latach 1939-1956 z wielką czcią - rodacy”.
ZdjNiżański pomnik walk potopu szwedzkiego

Niżański pomnik walk potopu szwedzkiego

W Nisku miała miejsce bitwa, jaka rozegrała się w związku z potopem szwedzkim, w 1656 r. Postanowiono upamiętnić to wydarzenie i z tej okazji w mieście został wzniesiony pomnik walk potopu szwedzkiego. Obiekt mieści się na Placu Wolności w centrum miasta. Miejsce to chętnie odwiedzają turyści oraz młodzież szkolna.

Nisko

Ogłoszenia Nisko to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących zamieścić darmowe ogłoszenie do kategorii związane ściśle z miejscowością Nisko. Korzystanie z serwisu ogłoszeniowego jest darmowe. Wszelkie czynności związane z dodawaniem ogłoszeń są niezwykle proste i szybkie. Miejscowość Nisko położona jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Powierzchnia miasta wynosi ok. 60 km², a na jej terenie mieszczą się trzy uczelnie wyższe, w tym także ośrodki zamiejscowe szkół wyższych innych miejscowości. Oferowane usługi kierowane są do osób studiujących oraz absolwentów miasta Nisko. Właśnie z myślą o studentach powstał serwis darmowe ogłoszenia Nisko.