Mielec

Miasto zlokalizowane w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, w dolinie Wisłoki. Odwiedzając Mielec warto zobaczyć bunkier z czasów II wojny światowej, pomnik żołnierzy polskich i radzieckich, pomnik Armii Krajowej oraz klasycystyczny Dworek Suchorzewskich. Mielec to także ośrodek naukowy, ponieważ w mieście działa kilka uczelni wyższych, m.in. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych.
Mielec

Atrakcje miasta:

ZdjPałacyk Oborskich

Pałacyk Oborskich

Obiekt został wzniesiony w 1905 r. z inicjatywy hr. Wacława Oborskiego. Obecnie stanowi siedzibę Muzeum Regionalnego Samorządowego Centrum Kultury. Obiekt składa się z dwóch części – przedniej i tylnej. Część frontowa jest murowana z cegły, a tylna prezentuje drewniany osiemnastowieczny dwór, w którym dawniej mieszkał Wacław Oborski. Będąc w Mielcu, warto odwiedzić to niezwykłe, historyczne miejsce.
ZdjŚcieżka przyrodniczo-edukacyjna

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Do Bobra” to rozległy kompleks leśny powstały w 2004 r. z inicjatywy Nadleśnictwa Mielec oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na liczne trasy rowerowe oraz spacerowe, a także walory edukacyjne, które przyciągają głównie dzieci i młodzież szkolną. Nazwa ścieżki nawiązuje do bobra, zwierzęcia które sprowadza się na obszar ścieżki, aby pokazać, że pozytywnie wpływa to na gospodarkę leśną.
ZdjIryda

Iryda

Iryda to odrzutowiec szkolno-bojowy PZL I-22 zamontowany na stalowym rusztowaniu. Obiekt mieści się przy wjeździe do Mielca. Obecnie stanowi jeden z najpopularniejszych symboli miasta. Iryda została zaprojektowana w Instytucie Lotnictwa w Warszawie przy współpracy Ośrodka Badawczego w Mielcu. Ciekawostką jest fakt, że Iryda swój pierwszy lot odbyła w 1985 roku.

Mielec

Darmowe ogłoszenia Mielec to idealne rozwiązanie dla wszystkich chcących zamieścić darmowe ogłoszenie do kategorii, związane z miejscowością Mielec. Korzystanie z serwisu ogłoszeniowego jest darmowe, proste i szybkie. Miejscowość Mielec mieści się w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Miasto uznawane jest za ośrodek akademicki, ze względu na mieszczące się na jego obszarze szkoły wyższe. Na terenie miasta swoją siedzibę ma kilka placówek uczelni publicznych i niepublicznych, w tym także ośrodki zamiejscowe innych szkół wyższych. Propozycje oferowanych usług adresowane są przede wszystkim do osób studiujących i absolwentów mieszkających w Mielcu. Pomysł stworzenia serwisu darmowe ogłoszenia Mielec powstał właśnie z myślą o studentach miasta.