Lublin

Miasto położone w województwie lubelskim, nad rzeką Bystrzycą, będące ośrodkiem turystyki krajoznawczej. Do Lublina przyjeżdżają turyści zarówno z Polski, jak i z zagranicy, aby podziwiać wyjątkowe w skali kraju zabytki, do których zalicza się Zamek w Lublinie, rynek i kolorowe, zdobione kamienice, Bramę Krakowską itp. Lublin to także bardzo dobrze rozwinięty ośrodek naukowy, na terenie którego mieszczą się cztery uczelnie publiczne: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Politechnika Lubelska.
Lublin

Atrakcje miasta:

ZdjStare Miasto

Stare Miasto

Będąc w Lublinie nie sposób nie odwiedzić serca Lublina, jakim jest Stare Miasto, będące ośrodkiem handlu i miejscem, w którym znajduje się mnóstwo zabytków i innych ciekawych obiektów. Do najpopularniejszych zalicza się m.in.: staromiejskie kamienice, Bramę Krakowską, Bramę Grocką, Plac Łokietka, Archikatedrę oraz Kościół Bernardynek. Stare miasto w Lublinie to miejsce szczególne, także pod względem historycznym. Rynek został uznany za jeden z najstarszych obiektów, a właściwie pomników, w Polsce.
ZdjPaństwowe Muzeum na Majdanku

Państwowe Muzeum na Majdanku

Muzeum zostało przystosowane do zwiedzania, zaraz po zakończeniu wojny, w 1944 r. Wówczas pieczę nad nim sprawowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum posiada bogate zbiory w postaci pamiątkowych przedmiotów oraz obiektów nawiązujących do czasów przetrzymywania społeczności polskiej w obozie podczas okupacji niemieckiej. Muzeum pełni przede wszystkim funkcję edukacyjną, ponieważ upamiętnia i ocala od zapomnienia zamierzchłe czasy II wojny światowej. Zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne.
ZdjZamek Lubelski

Zamek Lubelski

Został zbudowany w XII w. Dawniej pełnił rolę więzienia, obecnie stanowi siedzibę Muzeum Lubelskiego. Obiekt posiada mnóstwo ciekawych miejsc i budowli. Na terenie zamku można oglądać wystawy historyczne, można także zobaczyć basztę mieszczącą się na dziedzińcu. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci, cieszy się tzw. punkt małego archeologa. Zamek Lubelski to swego rodzaju symbol Lublina, który każdego roku przyciąga tłumy turystów, zwłaszcza młodych ludzi, których ciekawi historia tego niezwykłego miejsca.
ZdjZalew Zemborzycki

Zalew Zemborzycki

Turystyczno-rekreacyjny zbiornik wodny położony w jednej z największych dzielnic Lublina, w Zemborzycach. Powstał w 1974 r. Oficjalne otwarcie nastąpiło 16 lipca tegoż roku, a dokonał tego ówczesny I sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej - Edward Gierek. Całkowita pojemność zbiornika wynosi 6,12 mln m³, a głębokość wynosi do 4 m. Zalew Zemborzycki jest chętnie odwiedzany zarówno przez turystów, jak i przez tamtejszych mieszkańców Lublina i okolic. Przyciąga tłumy przede wszystkim przez swoje malownicze położenie i czystą wodę.

Lublin

Ogłoszenia Lublin dotyczą darmowych ogłoszeń dodawanych przez osoby oferujące swoje usługi i poszukujące konkretnych usług w Lublinie. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części Polski, w województwie lubelskim. Lublin jest doskonale rozwiniętym ośrodkiem akademickim. Na jego terenie mieszczą się uczelnie wyższe: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Przyrodniczy oraz Politechnika Lubelska, a także wiele innych prywatnych szkół wyższych. Z tego względu darmowe ogłoszenia Lublin kierowane są głównie do osób studiujących lub pracujących w Lublinie.