Leszno

Miasto zlokalizowane w południowej części województwa wielkopolskiego, niedaleko Wrocławia i Poznania. Leszno to średniej wielkości miasteczko, w którym mieści się wiele cennych zabytków i obiektów wartych odwiedzenia. Mowa przede wszystkim o Kościele św. Krzyża, Kościele św. Jana, Nowej Synagodze oraz licznych parkach krajobrazowych i rezerwatach przyrody mieszczących się na terenie miasta. W Lesznie można także podjąć studia na kilku uczelniach wyższych, m.in. na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego, Wyższej Szkole Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego oraz na Wyższej Szkole Marketingu i Zarządzania.
Leszno

Atrakcje miasta:

ZdjTunel aerodynamiczny

Tunel aerodynamiczny

Osoby marzące o lataniu mogą spełnić swoje marzenia! W Lesznie, obok lotniska, znajduje się tunel aerodynamiczny, zwany potocznie symulatorem lotu. Tunel powstał niedawno, bo w 2014 r. Jest to dość droga atrakcja, ale ze względu na bezcenne przeżycia, warto zainwestować zwłaszcza dlatego, że jest to jeden z niewielu tunelów aerodynamicznych mieszczących się w Polsce.
ZdjRzeźba rycerza Wieniawity

Rzeźba rycerza Wieniawity

Wieniawita to słynny rycerz, który służył Dąbrówce – żonie Mieszka I. Nie raz uratował Dąbrówkę, kiedy ta wpadła w tarapaty, m.in. uratował ją przed turem. Ze względu za oddaną posługę postanowiono oddać mu we władanie część ziemi wschowskiej, wraz ze wsią Leszczyną. Rzeźba przedstawiająca rycerza Wieniawitę mieści się na osiedlu Wieniawa.
ZdjMini zoo

Mini zoo

To atrakcja głównie dla najmłodszych, choć dla dorosłych to także miła forma spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Zoo mieści się na terenie parku 1000-lecia. Jakie zwierzęta można tutaj spotkać? Kucyki, żubry, a nawet niedźwiedzie. Jeśli planuje się wycieczkę do Leszna, warto odwiedzić to miejsce.

Leszno

Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Leszno możliwe jest zamieszczanie ogłoszeń związanych z szeroko pojętym studiowaniem. Osoby chcące zamieścić oferty swoich usług w Internecie mogą zrobić to bez rejestrowania się w serwisie, na dodatek całkowicie bezpłatnie. Wszystkie oferty dodawane na stronę ogłoszenia Leszno są kierowane do studentów i absolwentów pięciu szkół wyższych, które działają w Lesznie. Miasto położone jest w zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, między Wrocławiem a Poznaniem. Jest to miasto o ciekawym bazie turystycznej, ale uznawane jest także jako dobrze rozwinięty ośrodek akademicki. Ze względu na fakt, że w Koninie przebywa wielu studentów i absolwentów, serwis darmowe ogłoszenia Leszno został stworzony z myślą o tych osobach.