Lesko

Niewielkie miasteczko położone w południowej części województwa podkarpackiego, nad rzeką San. Na terenie miasta znajduje się mnóstwo obiektów wartych zobaczenia, m.in. Zamek Kmitów, kościół parafialny Nawiedzenia NMP oraz Źródła Mineralne. W Lesku można także podjąć studia na Wyższej Szkole Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie.
Lesko

Atrakcje miasta:

ZdjPomnik książki

Pomnik książki

Obiekt przyciąga wielu turystów, głównie ze względu na fakt, że pomników przedstawiających książkę jest w naszym kraju bardzo mało, bo zaledwie trzy. Inicjatorem powstania pomnika jest znany w mieście biznesmen - Bogdan Szymanik. Rzeźbę odsłonięto w 2008 r. Na pomniku, który przedstawia otwartą książkę widnieją dwa cytaty. Jeden należy do poety Cypriana Kamila Norwida („Nie miecz, nie tarcz bronią języka lecz arcydzieła”), a drugi do pisarza Tomasza Manna („Dzisiejsze książki są jutrzejszymi czynami”).
ZdjZamek Kmitów

Zamek Kmitów

Jedno z najciekawszych, pod względem historycznym, miejsc w Lesku. Budowla została wzniesiona w I połowie XVI w. Sto lat później zamek został rozbudowany, a w kolejnych wiekach skrupulatnie go przebudowywano. Wokół obiektu rozciąga się park krajobrazowy, niedaleko przepływa rzeka San. Obecnie zamek pełni funkcje obiektu wypoczynkowego. Każdego roku do zamku przybywa wielu turystów, zwłaszcza miłośników takich obiektów historycznych, jakim jest Zamek Kmitów.
ZdjRatusz

Ratusz

Ratusz w miejscowości Lesko powstał pod koniec XIX w. Wyróżnia się przede wszystkim dość niekonwencjonalnym wyglądem, ponieważ reprezentuje tzw. styl eklektyczny, czyli taki, który łączy w sobie elementy z różnych epok i stylów. Ratusz mieści się w centrum rynku. Posiada jedno piętro, na wieży widnieje duży zegar, a nad wejściem do budynku usytuowany został herb miasta.

Lesko

Ogłoszenia Lesko to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zamieścić darmowe ogłoszenie do określonej dziedziny, związane z miejscowością Lesko. Ogłoszenia dodawane są z myślą o studentach i absolwentach wyższych szkół, jakie znajdują się na terenie miasta. Korzystanie z serwisu jest bardzo proste i szybkie, a także całkowicie darmowe. Lesko położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Na terenie miasta swoją siedzibę ma kilka ośrodków zamiejscowych wyższych szkół warszawskich. Ze względu na znajdujące się w mieście ośrodki, w Lesku można spotkać wielu studentów i absolwentów przebywających w mieście. Serwis darmowe ogłoszenia Lesko został stworzony właśnie z myślą o tych osobach.