Kwidzyn

Miejscowość położona w południowo-wschodniej części województwa pomorskiego, nad rzekami Liwą oraz Wisłą. Najciekawszym obiektem w mieście jest Zamek w Kwidzynie, w którym mieści się Muzeum Zamkowe. Warte zobaczenia są także obiekty sakralne, takie jak kościół św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika oraz rzymskokatolicka kaplica św. Ojca Pio. W Kwidzynie działają także szkoływyższe, tj. Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego.
Kwidzyn

Atrakcje miasta:

ZdjZamek - muzeum

Zamek - muzeum

Zamek kapituły pomezańskiej to symbol Kwidzyna, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Budowa obiektu zakończyła się w XIV w. Dawniej była to siedziba biskupstwa, a obecnie mieści się tam Muzeum Zamkowe, gromadzące ciekawe ekspozycje, związane z etnografią, archeologią oraz przyrodą miasta i okolic. W muzeum podziwiać można także liczne dzieła sztuki. Zamek w Kwidzynie każdego roku gromadzi tłumy turystów.
ZdjRuiny wieży ratusza

Ruiny wieży ratusza

Ratusz został wybudowany w XIV w. i na początku pełnił funkcje domu kupieckiego, choć niewielka część budynku należała do władz miasta. Pod koniec XIX w. ratusz poniósł wiele zniszczeń w wyniku pożaru. Wówczas podjęto decyzję o odbudowie ratusza i tym razem, w wyniku gruntownych zmian, powstał okazały i bogato zdobiony neogotycki ratusz. Niestety po II wojnie światowej ratusz po raz kolejny przeszedł pożar i obecnie można podziwiać już tylko jego ruiny.
ZdjStara Synagoga w Kwidzynie

Stara Synagoga w Kwidzynie

Budynek dawnej synagogi wzniesiony był na planie prostokąta. Powstał na przełomie 1830-1832 roku. Zbudowano go z cegły, w stylu neogotyckim. Do dzisiaj zachowała się jedynie drewniana kolebka świątyni. Przeprowadzane były remonty, jednak w pewnym momencie zostały przerwane i do dzisiaj obiekt popada w ruinę. Niemniej jednak, będąc w Kwidzynie, warto odwiedzić to miejsce.

Kwidzyn

Darmowe ogłoszenia Kwidzyn to doskonały sposób na darmowe zamieszczanie i przeszukiwanie ofert adresowanych przede wszystkim do studentów i absolwentów szkoły wyższej, jaka znajduje się w Kwidzynie. Obecnie w Kwidzynie funkcjonuje jedna szkoła wyższa, Powiślańska Szkoła Wyższa, która skupia ponad tysiąc studentów. Korzystanie z serwisu darmowe ogłoszenia Kwidzyn jest całkowicie darmowe i nie wymaga podejmowania skomplikowanych czynności. Kwidzyn to niewielkie miasto położone w województwie pomorskim. Ze względu na fakt, że w Kwidzynie znajduje się uczelnia wyższa, wśród mieszkańców miasta jest wiele studentów i absolwentów i to właśnie dla nich, ich potrzeb powstał serwis darmowe ogłoszenia Kwidzyn.