Krosno

Miasto położone w południowo-zachodniej części województwa podkarpackiego, nad rzeką Lubatówką. Krosno słynie przede wszystkim z licznych obiektów sakralnych oraz pomników. Będąc w Krośnie warto także odwiedzić Muzeum Podkarpackie z ciekawymi ekspozycjami historycznymi, archeologicznymi i artystycznymi. Warto dodać, że w Krośnie działa także kilka szkół wyższych, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Niepubliczna Szkoła Biznesu.
Krosno

Atrakcje miasta:

ZdjJeśli Krosno, to i balony

Jeśli Krosno, to i balony

Krosno słynie z zawodów balonowych. Każdego roku, w weekend majowy, organizuje się w mieście Górskie Zawody Balonowe. Wówczas do miasta zjeżdża się ogromna liczba załóg balonowych, a także turystów podziwiających zawody. W związku z zawodami, miasto przygotowuje w tym czasie liczne koncerty oraz inne widowiska artystyczne, w tym także pokazy balonowe.
ZdjCentrum Dziedzictwa Szkła

Centrum Dziedzictwa Szkła

W mieście działa Centrum Dziedzictwa Szkła. Jest to miejsce, w którym zobaczyć można nie tylko centrum wystawienniczo-kulturalne, ale także mini hutę szkła. Zwiedzający mają okazję nie tylko podziwiać szklane wyroby, ale także je zdobić czy też grawerować. Poza tym w Centrum Dziedzictwa Szkła można zakupić gotowe produkty na pamiątkę, np. w postaci bombek, witraży czy też innych szklanych figurek. W tym miejscu często organizuje się warsztaty, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży szkolnej.
ZdjMuzeum Podkarpackie

Muzeum Podkarpackie

Muzeum kolekcjonuje przede wszystkim różnego typu lampy naftowe nie tylko z wytwórni polskiej, ale także angielskiej, amerykańskiej, niemieckiej itd. Lampy pochodzą z XIX i XX w. Są wykonane z różnego typu materiałów, mają różny kształt oraz kolor. Precyzja zdobień lamp zachwyci każdego zwiedzającego. W muzeum można także poznać historię związaną z oświetleniem oraz zobaczyć fotografie z II poł. XIX w., w tym album upamiętniający 25. rocznicę zapalenia pierwszej lampy naftowej.

Krosno

Ogłoszenia Krosno to idealne rozwiązanie dla wszystkich chcących zamieścić darmowe ogłoszenie do kategorii, związane z miejscowością Krosno. Korzystanie z serwisu jest niezwykle proste i szybkie, a także całkowicie bezpłatne. Krosno położone jest w południowo-wschodniej części kraju, w województwie podkarpackim. Miasto uznawane jest za ośrodek akademicki, ze względu na mieszczące się na jego obszarze szkoły wyższe. Na terenie miasta swoją siedzibę ma aż pięć placówek szkół wyższych, dlatego propozycje oferowanych usług kierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyżej wskazanych uczelni. Z tego powodu zrodził się pomysł utworzenia darmowego serwisu z ogłoszeniami studenckimi w Krośnie.