Kraków

Miejscowość zlokalizowana w środkowo-zachodniej części województwa małopolskiego, nad Wisłą. Miasto posiada zabytkowe wnętrze Rynku Głównego, na którego obszarze mieszczą się takie obiekty, jak Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Barbakan. Będąc w Krakowie warto odwiedzić historyczną dzielnicę Krakowa, jaką jest Wawel. Kraków to także miasto akademickie posiadające najstarszą polską uczelnię – Uniwersytet Jagielloński, a także inne uczelnie wyższe, np. Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnikę Krakowską, Akademię Muzyczną oraz wiele innych uczelni państwowych i prywatnych.
Kraków

Atrakcje miasta:

ZdjKościół Mariacki

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych symboli Krakowa. Został wzniesiony na przełomie XIV i XV w. Budowla wyróżnia się nieregularnymi, strzelistymi wieżami oraz przepięknym, monumentalnym ołtarzem autorstwa znanego niemieckiego rzeźbiarza - Wita Stwosza. Kościół każdego roku przyciąga tłumy turystów.
ZdjSukiennice

Sukiennice

To obiekt handlowy, mieszczący się w centralnej części Rynku Głównego. Sukiennice, podobnie jak w XIV w., stanowią obecnie miejsce handlu. Krakowskie Sukiennice przyciągają wielu turystów, którzy mogą zakupić w nich oryginalne pamiątki z miasta. Na piętrze budynku znajduje się wystawa Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.
ZdjBarbakan

Barbakan

Barbakan (zwany często Rondlem) znajduje się między Bramą Floriańską, a ul. Basztową. Okrągła, gotycka budowla powstała pod koniec XV w. Zgodnie z zapiskami zamieszczonymi w Kodeksie Baltazara Behema, kamień węgielny pod budowlę położył sam król polski z dynastii Jagiellonów - Jan Olbracht. Obecnie w obiekcie działa oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
ZdjWawel

Wawel

Wawelskie wzgórze położone jest na lewym brzegu Wisły. Na jego terenie mieści się Zamek Królewski (jedno z najważniejszych, pod względem historycznym, miejsc w kraju) a także bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława. Katedra na Wawelu jest miejscem szczególnym. Właśnie w tym miejscu, obok królów polskich, spoczywają ciała biskupów krakowskich oraz innych, zasłużonych dla ojczyzny, Polaków.

Kraków

Dodawane w serwisie ogłoszeniowym darmowe ogłoszenia Kraków to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoferować swoje usługi w Internecie. Oferty adresowane są do studentów i absolwentów mieszkających w Krakowie. Równocześnie wyżej wskazane osoby mogą być także nadawcami i sami zamieszczać darmowe ogłoszenia na stronę serwisu darmowe ogłoszenia Kraków. Korzystanie z serwisu jest bardzo proste, szybkie i bezpłatne. Kraków jest przepięknym miastem, położonym w południowej części Polski, nad Wisłą. Jest bardzo dobrze rozwijającym się ośrodkiem akademickim, na terenie którego mieści się ponad 20 uczelni wyższych. Liczba studentów w mieście wynosi obecnie ponad 200 tys. Baza ogłoszeń zamieszczanych w serwisie jest zróżnicowana, dlatego każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.