Konin

Miasto położone we wschodniej części województwa wielkopolskiego, nad rzeką Wartą. Konin, podobnie jak Sandomierz, uchodzi za miasto królewskie, ponieważ dawniej należał do Korony Królestwa Polskiego. Będąc w Koninie warto odwiedzić starówkę z ratuszem, a także kościół św. Bartłomieja, kościół św. Andrzeja oraz park miejski im. Fryderyka Chopina. W Koninie można także podjąć naukę na kilku uczelniach wyższych mających swoją siedzibę w mieście, np. na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, Wyższej Szkole Kadr Menedżerskich oraz Wyższej Szkole Pedagogiczno-Technicznej.
Konin

Atrakcje miasta:

ZdjPark makiet Mikroskala

Park makiet Mikroskala

Jest to miejsce skupiające tłumy turystów, a także zorganizowanych grup szkolnych. Park rozrywki i nauki to doskonałe źródło wiedzy, zwłaszcza na płaszczyźnie historycznej czy też przyrodniczej. W obiekcie dominują różnego rodzaju makiety prezentujące ważne wydarzenia historyczne oraz kulturalne, np. ze świata kina – sceny ze znanych filmów itp.
ZdjJezioro Pątnowskie

Jezioro Pątnowskie

Jezioro ze względu na swoje spore rozmiary, przyciąga głównie miłośników sportów wodnych, m.in. windsurfingu, żeglarstwa itp. Ciekawostką jest, że jezioro jest wykorzystywane do chłodzenia elektrowni zespołu elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. W związku z tym jezioro ma wysoką, jak na tego typu zbiornik, temperaturę i nie zamarza zimą.
ZdjPark miejski im. F. Chopina

Park miejski im. F. Chopina

Park powstał w I poł. XIX w. W późniejszych latach był skrupulatnie rozbudowywany. Obecnie zajmuje powierzchnię 30 ha. Na terenie parku znajduje się mini zoo, ścieżka dydaktyczna oraz amfiteatr. Park miejski im. Fryderyka Chopina to doskonałe miejsce do wypoczynku w gronie rodziny i znajomych.

Konin

Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Konin możliwe jest zamieszczanie ogłoszeń związanych z szeroko pojętym studiowaniem. Osoby chcące zamieścić oferty swoich usług w Internecie mogą zrobić to bez rejestrowania się w serwisie, na dodatek całkowicie bezpłatnie. Wszystkie oferty dodawane na stronę ogłoszenia Konin są adresowane do studentów i absolwentów szkół wyższych, których siedziby mieszczą się w Koninie. Miasto położone jest w środkowej części kraju, w województwie wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Jest to miasto o ciekawym zapleczu turystycznym, ale uznawane jest także jako dobrze rozwinięty ośrodek akademicki. Ze względu na fakt, że w Koninie przebywa wielu studentów i absolwentów, serwis darmowe ogłoszenia Konin został stworzony z myślą o tych osobach.