Kielce

Miasto w południowej Polsce, położone na terenie województwa świętokrzyskiego. Turystów przyciągają do miasta przepiękne górskie krajobrazy. Nie tylko Góry Świętokrzyskie przyciągają podróżnych. Kielce to nie tylko ośrodek turystyczny, ale także akademicki, ponieważ w Kielcach można podjąć studia na wyższych uczelniach publicznych i prywatnych.
Kielce

Atrakcje miasta:

ZdjRynek w Kielcach

Rynek w Kielcach

Rynek mieści się w północnej części starych Kielc. Dawniej nosił nazwę Plac Partyzantów. Przez kielecki rynek przebiega tzw. czerwony szlak turystyczny gromadzący sporą liczbę zabytków i innych ciekawych obiektów. Najważniejszą budowlą na rynku jest ratusz, w którym mieści się urząd miasta. Tuż obok ratusza znajduje się kamienica Sołtyków ozdobiona herbem rodziny - orłem.
ZdjAleja Sław

Aleja Sław

Powstała w 2005 r. Wówczas wykonano trzy pierwsze popiersia takich postaci, jak: Franz Kafka, Igor Strawiński oraz Tadeusz Kantor. Popiersia są wykonane z brązu i przedstawiają sławy XX w., zarówno aktorów, pisarzy, poetów, jak i malarzy, piosenkarzy. Obecnie wzdłuż alei ciągnie się 46 popiersi, m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Cybulskiego, Salvadora Dali, Marka Grechuty. Aleja Sław znajduje się na Skwerze Harcerskim.
ZdjPomnik Jana Pawła II

Pomnik Jana Pawła II

Pomnik papieża Jana Pawła II mieści się przy katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kielcach. Został odsłonięty w 1991 r. podczas pobytu Jana Pawła II w Polsce. Pomnik wykonała rzeźbiarka Anna Grabiwoda. Monument ukazuje papieża z uniesioną prawą ręką pozdrawiającą wiernych. W lewej ręce papież trzyma pastorał.
ZdjRezerwat przyrody Kadzielnia

Rezerwat przyrody Kadzielnia

Rezerwat powstał w 1962 r. Nazwa rezerwatu nawiązuje do nazwy Pasma Kadzielniańskiego, które przebiega przez południowo-zachodnią część Kielc. Jest to rezerwat przyrody nieożywionej. Ochronie podlegają skały wapienne położone na terenie rezerwatu, także liczne chronione gatunki roślin, np. rojnik pospolity.

Kielce

Darmowe ogłoszenia Kielce zawierają oferty usług zamieszczanych z myślą o studentach i absolwentach miasta. Oferty umieszcza się w odpowiedniej kategorii związanej z określoną miejscowością. Ogłoszenia Kielce adresowane są do osób studiujących i absolwentów wyższych szkół. Na terenie miasta działa obecnie dwanaście uczelni wyższych, co świadczy o tym, że Kielce są silnym ośrodkiem akademickim. Korzystanie z serwisu jest darmowe, proste i bardzo szybkie, ponieważ nie ma obowiązku rejestracji w serwisie, aby dodać ogłoszenie. Kielce to miasto położone w Górach Świętokrzyskich, w południowej części Polski, w województwie świętokrzyskim. Skoro jest ośrodkiem oświatowym, to skupia w sobie ogromną liczbę studentów i to właśnie ze względu na nich powstały darmowe ogłoszenia Kielce.