Katowice

Rozległe miasto zlokalizowane w centralnej części województwa śląskiego, liczące ponad 300 tys. mieszkańców. Będąc w Katowicach warto zobaczyć Muzeum Historii Katowic, Kościół Mariacki oraz Pomnik Marszałka Piłsudskiego. Wizytówka miasta jest słynny katowicki Spodek, w którym organizowane są ważne imprezy sportowe. Katowice to także miasto akademickie, w którym swoją siedzibę ma aż dwadzieścia uczelni wyższych, m.in. Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki oraz Akademia Sztuk Pięknych.
Katowice

Atrakcje miasta:

ZdjRynek w Katowicach

Rynek w Katowicach

Główny plac w Katowicach, będący zarazem centrum miasta. Na terenie rynku mieszczą się trzy place: Teatralny, Kwiatowy oraz Obrońców Katowic. Charakterystyczną cechą rynku jest sieć torów tramwajowych, przecinających rynek w kilku kierunkach. Miejsce to przyciąga tłumy, ponieważ zapewnia relaks po ciężkim dniu pracy. Na terenie placu znajduje się wiele miejsc do odpoczynku w postaci ławeczek oraz leżaków w pobliżu fontanny. Rynek jest oświetlony, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność.
ZdjKatowicki Spodek

Katowicki Spodek

Hala widowiskowo-sportowa, zlokalizowana w Katowicach przy Alei Wojciecha Korfantego. Skąd nazwa Spodek? Budowla przypomina wyglądem latający talerz, dlatego zaczęto ją tak nazywać. Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się w 1971 r. Katowicki Spodek mieści w sobie m.in. lodowisko oraz liczne sale gimnastyczne. Obecnie odbywają się tam głównie rozgrywki sportowe. Ciekawostką jest, że w Katowickim Spodku znajduje się także sala kinowa, w której od czasu do czasu wyświetla się filmy.
ZdjPomnik Powstańców Śląskich

Pomnik Powstańców Śląskich

Największy pomnik w Polsce upamiętniający trzy powstania śląskie, jakie miały miejsce w latach 1919–1921 przeciwko Niemcom. Ludność śląska wałczyła, by przyłączyć Śląsk do Polski. Pomnik mieści się niedaleko ronda gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Został odsłonięty 1 września 1967 roku. Jego autorem jest znany polski rzeźbiarz - prof. Gustaw Zemła oraz architekt Wojciech Zabłocki. Pomnik jest jednym z najważniejszych symboli Katowic.

Katowice

Darmowe ogłoszenia Katowice to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących dodać swoje ogłoszenia lub chcących wyszukać interesujące usługi w sieci, dotyczące miasta Katowice. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe i szybkie, ponieważ nie wymaga rejestracji. Zamieszczane ogłoszenia kierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych szkół, jakie działają obecnie na terenie miasta. W Katowicach działa obecnie ponad 20 szkół wyższych, dlatego Katowice są jednym z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce, skupiającym ogromną liczbę studentów. Katowice położone są w południowej części kraju, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim. Uwzględniając fakt, że Katowice są miastem studenckim, serwis darmowe ogłoszenia Katowice został stworzony z myślą o osobach studiujących, jak i absolwentach mieszkających obecnie w mieście Katowice.