Kalisz

Miasto położone w południowej części województwa wielkopolskiego, nad rzeką Prosną. To historyczna stolica Wielkopolski, jedno z najstarszych miast w Polsce. Na terenie Kalisza mieści się wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Do najpopularniejszych zalicza się Katedrę św. Mikołaja, przepiękny renesansowy rynek z murami miejskimi i ratuszem, Pałac Trybunalski oraz Kanał Bernardyński. Kalisz to także miasto akademickie, w którym obecnie funkcjonuje aż osiem szkół wyższych, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Wyższe Seminarium Duchowne.
Kalisz

Atrakcje miasta:

ZdjKaliski Gród Piastów

Kaliski Gród Piastów

Rezerwat powstał w 2007 roku. Można tam podziwiać pozostałości po średniowiecznym grodzie, jaki dawniej mieścił się w tym miejscu, czyli w dzielnicy Zawodzie. Obecnie Kaliski Gród Piastów stanowi oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Warto wspomnieć, że obok rezerwatu mieści się kościół Św. Wojciecha z końca XVIII w.
ZdjKolegiata Wniebowzięcia NMP

Kolegiata Wniebowzięcia NMP

Kalisz słynie z wielu zabytków historycznych. Jednym z nich jest czternastowieczna Kolegiata Wniebowzięcia NMP, znajdująca się na placu św. Józefa. To właśnie w tym miejscu dwadzieścia lat temu, dokładnie w 1997 r., przy obrazie Świętej Rodziny modlił się nasz papież św. Jan Paweł II. Z tego względu miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów.
ZdjRomańska kolegiata św. Pawła

Romańska kolegiata św. Pawła

To miejsce polecane jest przede wszystkim miłośnikom dawnej sztuki architektonicznej. Kolegiata św. Pawła to pochodząca z XII w. świątynia, będąca miejscem spoczynku Mieszka Młodszego, Bolesława Mieszkowica oraz Mieszka III Starego. Przejeżdżając przez Kalisz, warto odwiedzić to miejsce.

Kalisz

Darmowe ogłoszenia Kalisz umożliwiają dodawanie ofert związanych z ogłoszeniami studenckimi. Ogłoszenia Kalisz to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ofert w Internecie, dotyczących konkretnej miejscowości. Korzystanie z serwisu nie wiąże się z żadnymi kosztami, nie wymaga także rejestracji. Dodawane oferty adresowane są do studentów i absolwentów wyższych uczelni, których obecnie jest ok. 10. Kalisz to miasto położone w środkowo-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim. Zamieszczane w serwisie ogłoszenia Kalisz adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów studiów wyższych. Aktualnie na terenie miasta swoją siedzibę mają trzy uczelnie publiczne i jedna niepubliczna. Wskazane szkoły wyższe skupiają ponad 3 tys. studentów. Serwis darmowe ogłoszenia Kalisz powstał z myślą o osobach studiujących i absolwentach, uwzględniając przy tym ich indywidualne potrzeby.