Gniezno

Miasto położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Wełną. Gniezno dawniej było stolicą Polski, jest uznawane za miasto typowo historyczne ze względy na ogromną liczbę cennych zabytków związanych z historią naszego kraju. Najpopularniejszym miejscem odwiedzanym przez turystów jest oczywiście Katedra Gnieźnieńska ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, także Muzeum Początków Państwa Polskiego, pomnik św. Wojciecha oraz pomnik Bolesława Chrobrego. W Gnieźnie funkcjonują także szkoły wyższe, takie jak: Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium.
Gniezno

Atrakcje miasta:

ZdjArchikatedra gnieźnieńska

Archikatedra gnieźnieńska

Gotycka bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to najważniejszy i najokazalszy obiekt w mieście przyciągający mnóstwo turystów. To właśnie w tym miejscu znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie sfinansowane przez Mieszka III Starego. To jeden z najbardziej unikalnych zabytków sztuki romańskiej w Polsce.
ZdjMuzeum Archidiecezjalne

Muzeum Archidiecezjalne

Powstało w 1991 r. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim rzeźby i obrazy sakralne pochodzące z przełomu XVI i XIX w. Cennym obiektem w Muzeum Archidiecezjalnym jest Kielich Świętego Wojciecha. Eksponat pochodzący z X w. jest cenną pamiątką historyczną, dlatego przyciąga uwagę zarówno młodzieży, jak i dorosłych.
ZdjKolejka wąskotorowa

Kolejka wąskotorowa

Oprócz cennych zabytków historycznych w Gnieźnie można także zobaczyć, a nawet przejechać się kolejką wąskotorową. Jest to doskonała atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Podczas podróży można podziwiać gnieźnieński krajobraz, w tym także słynne jezioro Powidzkie oraz tereny leśne. Będąc w Gnieźnie z pewnością warto skorzystać z tej atrakcji.

Gniezno

Darmowe ogłoszenia Gniezno umożliwiają dodawanie ofert związanych z ogłoszeniami studenckimi. Ogłoszenia Gniezno to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ofert w Internecie, dotyczących konkretnej miejscowości. Korzystanie z serwisu jest darmowe, szybkie i łatwe. Gniezno położone jest w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim.<br > Zamieszczane w serwisie ogłoszenia Gniezno adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów studiów wyższych. Aktualnie na terenie miasta swoją siedzibę mają trzy uczelnie publiczne i jedna niepubliczna. Wskazane szkoły wyższe skupiają ponad 3 tys. studentów. Serwis darmowe ogłoszenia Gniezno został stworzony z myślą o osobach studiujących, uwzględniając przy tym ich indywidualne potrzeby.