Gliwice

Miasto zlokalizowane na Górnym Śląsku, nad rzeką Kłodnicą. To przede wszystkim ośrodek przemysłowy, górniczy. Najpopularniejszym zabytkiem Gliwic jest rynek z fontanną i rzeźbą Neptuna, Zamek Piastowski oraz kościół pw. Wszystkich Świętych. Gliwice stanowią także centrum nauki, ponieważ w mieście swoją siedzibę ma Politechnika Śląska oraz wiele innych instytutów naukowych.
Gliwice

Atrakcje miasta:

ZdjPalmiarnia

Palmiarnia

Palmiarnia mieści się w centrum Gliwic, w Parku Chopina. Spotkać tam można ponad 5,5 tys. gatunków roślin, m.in. oleandry, kaktusy, palmy, paprocie i wiele innych. Dużą atrakcją, zwłaszcza wśród dzieci, cieszą się zwierzęta, które zamieszkują palmiarnię. Mowa o zwierzętach egzotycznych – papugach, żółwiach itp. Warto wspomnieć, że w obiekcie znajduje się także alpinarium, czyli ogród zbudowany ze skał.
ZdjMuzeum w Gliwicach

Muzeum w Gliwicach

Obiekt powstał w 1905 r. Uchodzi za jedno z najstarszych miejsc na terenie Śląska. Muzeum gromadzi i udostępnia zbiory związane z historią, kulturą i sztuką Górnego Śląska. Obecnie obiekt muzealny posiada cztery oddziały, a mianowicie: Oddział Odlewnictwa Artystycznego, Radiostacja gliwicka, Willa Caro oraz Zamek Piastowski.
ZdjGliwicki Teatr Muzyczny

Gliwicki Teatr Muzyczny

Teatr powstał w 2001 roku. Do obiektu należą dwa budynki: Ruiny Teatru Miejskiego oraz dawne kino Bajka. W Gliwickim Teatrze Muzycznym organizuje się się nie tylko spektakle teatralne i musicale, ale także imprezy filmowe. Będąc w Gliwicach, na pewno warto odwiedzić to miejsce.

Gliwice

Ogłoszenia Gliwice stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pragnących dodać swoje ogłoszenie lub chcących wyszukać interesujące oferty usług w serwisie ogłoszeniowym dotyczących miasta Gliwice. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, szybkie i bardzo proste w obsłudze. Warto dodać, że dodawane ogłoszenia adresowane są do studentów i absolwentów wyższych uczelni, jakie działają obecnie na terenie miasta. W Gliwicach funkcjonują trzy szkoły wyższe, w tym jedna jako wydział zamiejscowy. Gliwice położone są w południowej części kraju, na Wyżynie Śląskiej, w województwie śląskim. Uwzględniając fakt, że Gliwice są miastem studenckim, darmowe ogłoszenia Gliwice powstały zarówno z myślą o osobach studiujących, jak i absolwentach przebywających aktualnie w mieście Gliwice.