Gdańsk

Miasto nad Zatoką Gdańską, u ujścia Wisły. W Gdańsku mieści się wiele cennych zabytków, do których zalicza się wiele kościołów, bram miejskich, spichlerzy, baszt i młynów wodnych. Obiekty, które warto zobaczyć będąc w Gdańsku, to fontanna z Neptunem, Dwór Artusa, Złota Kamienica oraz kościół Najświętszej Marii Panny. Gdańsk to także miasto akademickie, w którym działa czternaście szkół wyższych, na czele z Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.
Gdańsk

Atrakcje miasta:

ZdjWesterplatte

Westerplatte

Westerplatte jest półwyspem mieszczącym się na Morzu Bałtyckim, w kanale portowym. Jest to historyczne miejsce w Gdańsku, przypominające o wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej. To właśnie w tym miejscu Polacy stoczyli pierwszą walkę z wojskami niemieckimi. Wydarzenie to upamiętnia słynny pomnik Obrońców Wybrzeża. Jest chętnie odwiedzane przez turystów, także tych z zagranicy.
ZdjKościół Mariacki

Kościół Mariacki

Kościół Wniebowzięcia NMP, zwany często kościołem Mariackim, mieści się w Gdańsku przy reprezentacyjnej ulicy miasta, tj. ul. Długiej (Śródmieście). Został zbudowany na przełomie XIV-XVI w. Świątynia jest jedną z największych budowli w Europie, w całości zbudowaną z cegły. Liczy ponad 100 m długości i ponad 60 m szerokości. Ciekawym, pod względem turystycznym, obiektem jest wieża licząca 80 m wysokości. Godne uwagi jest także wnętrze kościoła, posiadające średniowieczne obrazy i rzeźby, m.in. figurę Pięknej Madonny, Pietę, Epitafium Georga Hoiera, Sąd Ostateczny.
ZdjFontanna Neptuna

Fontanna Neptuna

Fontanna Neptuna to symbol miasta, ponieważ znajduje się w samym centrum rynku, tuż przed wejściem do Dworu Artusa. Fontanna powstała w XVII w. z inicjatywy burmistrza Bartłomieja Schachmanna. Waży prawie 650 kg. Autorem projektu całej fontanny był słynny gdański rzeźbiarz i architekt Abraham van den Blocke.

Gdańsk

Darmowe ogłoszenia Gdańsk stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zamieszczać, a także poszukiwać ofert usług dla studentów, ponieważ adresatem serwisu są przede wszystkim studenci i absolwenci wyższych uczelni, jakie mieszczą się obecnie na terenie miasta. W Gdańsku działa 14 szkół wyższych, dlatego miasto uznawane jest za bardzo dobrze rozwijający się ośrodek akademicki. Korzystanie z serwisu jest darmowe, nieskomplikowane i bardzo szybkie. <br > Ze względu na ogromną liczbę studentów, Gdańsk jest miastem studenckim położonym w północnej części kraju, nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim. Ze względu na fakt, że w Gdańsku jest tak wiele uczelni wyższych, publicznych i prywatnych, narodziła się myśl stworzenia specjalnego ogłoszeniowego serwisu studenckiego, który uwzględnia potrzeby studentów.