Chojnice

Średniej wielkości miasto zlokalizowane w południowej części województwa pomorskiego, w zachodniej części Borów Tucholskich. Chojnice posiadają okazały rynek miejski z fontanną fragmentami murów obronnych. Będąc w Chojnicach, warto także zobaczyć Bramę Człuchowską, Muzeum Historyczno-Etnograficzne oraz bazylikę pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Co więcej, na terenie miasta funkcjonują także szkoły wyższe, m.in. Powszechna Wyższa Szkoła Humanistyczna PWSH POMERANIA.
Chojnice

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Historyczno-Etnograficzne

Muzeum Historyczno-Etnograficzne

Obiekt ma swoją siedzibę w Bramie Człuchowskiej. Eksponaty prezentują przedmioty nawiązujące tematycznie do dawnego życia mieszkańców tego regionu. Zbiory można podzielić na różne kolekcje, m.in. kolekcję archeologiczną, historyczną, etnograficzną, oświatową czy też kolekcję sztuki.
ZdjPark wodny

Park wodny

Chojnicki aquapark przyciąga wiele osób, nie tylko lokalną społeczność, przede wszystkim ze względu na mnóstwo wodnych atrakcji, jakie można znaleźć w parku. Aquapark wyposażony jest w duży basen sportowy, mniejszy basen rekreacyjny, tzw. rwącą rzekę, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, dwa jacuzzi oraz pięć saun. Można tutaj miło spędzić czas, bez względu na porę roku.
ZdjBazylika pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela

Bazylika pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela

Średniowieczny obiekt sakralny pochodzi z XIV w. i stanowi jedną z najokazalszych budowli miasta. Bazylika mieści się niedaleko rynku. Została konsekrowana przez biskupa Piotra z Gniezna w 1365 r. Świątynia posiada przepiękny ołtarz i jest bogato zdobiona licznymi witrażami prezentującymi postać św. Jana Chrzciciela.

Chojnice

Darmowe ogłoszenia Chojnice zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym Studencior.pl stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących i chcących dodać ogłoszenie z myślą o studentach i absolwentach mieszkających i studiujących obecnie w Chojnicach. Należy zaznaczyć, że korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne. Chojnice położone są w północnej części kraju, w województwie pomorskim. Na terenie miasta działają obecnie trzy szkoły wyższe, dlatego Chojnice uznaje się za dobrze rozwijający się ośrodek akademicki. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Chojnice został stworzony właśnie z myślą o absolwentach, jak i osobach studiujących w Chojnicach. Zamieszczane ogłoszenia kierowane są do studentów, ponieważ serwis darmowe ogłoszenia Chojnice powstał właśnie ze względu na i ich potrzeby.