Brzeg

Miasto położone w województwie opolskim, nad rzeką Odrą. Będąc w Brzegu warto odwiedzić Park Chrobrego w zespole plant miejskich, piastowski zamek położony nad Odrą wraz z fragmentem dziedzińca zamkowego, wieżę ciśnień przy ul. Rybackiej oraz kościół św. Marcina. W Brzegu swoją siedzibę ma także założona w 2001 r. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, w której można podjąć studia na takich kierunkach, jak pedagogika, historia oraz filologia angielska i rosyjska.
Brzeg

Atrakcje miasta:

ZdjZamek Piastów Śląskich

Zamek Piastów Śląskich

Budowę zamku rozpoczęto w 1235 r. Wówczas obiekt ten był siedzibą Piastów śląskich. Zamek w Brzegu to jeden z najpiękniejszych i najbardziej okazałych zamków renesansowych w Polsce. Zamek zdobią dekoracyjne figury Piastów oraz krużganki zamieszczone na dziedzińcu. Obok zamku mieści się kościół św. Jadwigi. Obecnie w Zamku Piastów Śląskich mieści się muzeum, w którym można podziwiać eksponaty związane z czasami pierwszej historycznej dynastii panującej w Polsce do II poł. XIV w.
ZdjRatusz

Ratusz

Ratusz mieści się na rynku i jest jednym z najciekawszych budynków w Brzegu. Jego budowę rozpoczęto w roku 1569, a zakończono w 1577. Ratusz wyglądem przypomina pałac, ponieważ jest to bardzo okazały budynek z mnóstwem ozdobnych elementów w postaci arkad, krużganków i dekoracyjnych szczytów oraz wież. Jeśli przejeżdża się przez Brzeg, warto choć na chwilę wstąpić na rynek i odwiedzić to miejsce.
ZdjRzeźba Świętej Trójcy

Rzeźba Świętej Trójcy

Rzeźba znajduje się na Placu Zamkowym. Została wzniesiona w 1731 r. Jest to bardzo okazała rzeźba wykonana z dużą dokładnością i starannością. Figura prezentująca Świętą Trójcę została wykonana przez słynnego rzeźbiarza - Karola Schleina z Nysy. Barokowa rzeźba jest chętnie odwiedzana przez turystów, zwłaszcza chrześcijan, którzy cenią posąg nie tylko za jego okazałość, ale także ze względu na to, jak ważny symbol przedstawia.

Brzeg

Darmowe ogłoszenia Brzeg umożliwiają dodawanie ogłoszeń z różnych kategorii, związanych z usługami studenckimi. Darmowe ogłoszenia Brzeg wiążą się ściśle z miejscowością Brzeg, a korzystanie z usługi jest całkowicie darmowe. Zamieszczanie ofert jest bardzo łatwe i szybkie. Od ręki można znaleźć lub dodać ogłoszenie z interesującej dziedziny. <br > Miejscowość Brzeg położona jest w południowo-zachodniej części kraju, w województwie opolskim, między Wrocławiem a Opolem. Brzeg jest nie tylko ośrodkiem turystycznym, ale także ośrodkiem akademickim. Na terenie miasta swoją siedzibę ma Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna. Ze względu na ten fakt, Brzeg zamieszkiwany jest przez studentów i absolwentów wyżej wskazanej uczelni. Darmowe ogłoszenia Brzeg zostały więc stworzone z myślą o osobach studiujących i absolwentach mieszkających w Brzegu.