Brodnica

Miasto położone w północno-środkowej części kraju, nad rzeką Drwęcą. Miasto liczy ok. 28 tys. mieszkańców. W Brodnicy można zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zabytków, jednak miasto słynie przede wszystkim z nietypowego rynku, który ma kształt trójkąta oraz okazałego gotyckiego kościoła św. Katarzyny. Kandydatów na studia z pewnością zainteresuje wiadomość, że w tym pięknym mieście funkcjonuje Wydział Zamiejscowy Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Brodnica

Atrakcje miasta:

ZdjPałac Anny Wazówny

Pałac Anny Wazówny

Pałac Anny Wazówny został wzniesiony w 1565 r. Dawniej była to rezydencja starostów polskich. Starościną była wówczas Anna Wazówna. Pałac został spalony pod koniec II wojny światowej. Jego odbudowy podjęto się dopiero po 24 latach. W pałacu rezydowała m.in. żona króla Zygmunta III Wazy, a także żona Jana III Sobieskiego. Obecnie w pałacu mieści się biblioteka i muzeum.
ZdjPomnik Powstańca Listopadowego

Pomnik Powstańca Listopadowego

Pomnik odsłonięto w 2011 r. Przedstawia on rzeźbę żołnierza z powstania listopadowego. Na tablicy umieszczonej obok pomnika widnieje napis: „W 180. rocznicę zakończenia Powstania Listopadowego pod Brodnicą i początku Wielkiej Emigracji – powstańcom mieszkańcy Brodnicy – październik 1831-2011”.
ZdjSpichlerz

Spichlerz

W budynku mieści się siedziba Muzeum w Brodnicy. Spichlerz został wzniesiony w dobie renesansu, w 1604 r. Jest wykonany z cegły i posiada cztery kondygnacje. Jest często odwiedzany przez turystów, ponieważ zawiera ciekawe zbiory prezentujące codzienne życie mieszkańców miasta.

Brodnica

Serwis darmowe ogłoszenia Brodnica jest idealnym rozwiązaniem dla osób oferujących swoje ogłoszenia w sieci. Ogłoszenia Brodnica stanowią idealne rozwiązanie także dla osób poszukujących ofert w sieci, dotyczących konkretnej kategorii i miejscowości. Zamieszczane w serwisie ogłoszenia kierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów podejmujących studia w Brodnicy. Na terenie miasta działa jedna szkoła wyższa, tj. Wydział Zamiejscowy Społecznej Akademii Nauk z Łodzi. W Brodnicy mieszkają studenci i absolwenci wyżej wskazanej uczelni. Serwis darmowe ogłoszenia Brodnica powstał z myślą o tych osobach, biorąc przy tym pod uwagę ich najważniejsze potrzeby.