Białystok

Miasto położone na Wysoczyźnie Białostockiej, nad rzeką Białą. Najbardziej atrakcyjnym miejscem w Białymstoku jest zespół pałacowo-parkowy dawnej rezydencji Branickich, tzw. Wersal Podlasia. Równie atrakcyjny jest także Rynek Kościuszki, ratusz miejski, Muzeum Podlaskie oraz bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP. W Białymstoku można także podjąć studia wyższe, ponieważ w mieście funkcjonuje kilkanaście uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny.
Białystok

Atrakcje miasta:

ZdjPałac Branickich

Pałac Branickich

Barokowy pałac w Białymstoku, często nazywany „polskim Wersalem”. Pałac otoczony jest ogrodami, w którym dominują przepiękne rabaty z kwiatami, przystrzyżone bukszpany, zadbane drzewa oraz liczne fontanny. Obiekt wyglądem przypomina słynny pałac królewski w Wersalu. Pałac Branickich to obecnie najcenniejsza i najpopularniejsza atrakcja Białegostoku, będąca siedzibą władz Uniwersytetu Medycznego. Pałac każdego roku przyciąga tłumy turystów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.
ZdjRynek Kościuszki

Rynek Kościuszki

Centralne miejsce Białegostoku z reprezentacyjną promenadą, pełniącą funkcję deptaku. Na Rynku Kościuszki można zobaczyć fontannę, pomnik Józefa Piłsudskiego oraz archikatedrę białostocką pw. Wniebowzięcia NMP. Na rynku znajduje się także ratusz wraz z Muzeum Podlaskim. W tym miejscu, zwłaszcza latem, odbywa się wiele imprez i wydarzeń kulturowych.
ZdjMuzeum Podlaskie

Muzeum Podlaskie

Największe muzeum w województwie podlaskim, założone w 1949 r. Muzeum mieści się w samym centrum miasta, na Rynku Koścuszki. Obiekt posiada ponad 30 tys. eksponatów i obejmuje sześć działów: Dział Archeologii, Dział Etnografii, Dział Sztuki, Dział Promocji, Wystaw i Wydawnictw, Dział Finansowo-Księgowy oraz Dział Administracyjno-Gospodarczy. W siedzibie muzeum mieści się także Biblioteka Muzeum Podlaskiego. Muzeum Podlaskie ma za zadanie chronić i rozwijać dziedzictwo kulturowe Białostocczyzny.

Białystok

Darmowe ogłoszenia Białystok to idealne rozwiązanie dla osób chcących zamieszczać swoje oferty usług studenckich w określonym mieście z uwzględnieniem wybranej kategorii. Korzystanie z serwisu jest darmowe, proste i bardzo szybkie. Ogłoszenia Białystok adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni publicznych i prywatnych mieszczących się na terenie miasta. Obecnie swoją siedzibę w Białymstoku ma 16 szkół wyższych. Białystok to miasto położone w północno-wschodniej części kraju, w województwie podlaskim. Białystok jest bardzo dobrze rozwijającym się ośrodkiem akademickim. Zamieszczane w serwisie ogłoszenia adresowane są do studentów i absolwentów mieszkających w Białymstoku. Serwis darmowe ogłoszenia Białystok powstał z myślą o studentach i ich indywidualnych potrzebach.