Łódź

Bardzo duże miasto w województwie łódzkim, które zamieszkuje ponad 700 tys. mieszkańców. Położone jest na Wysoczyźnie Łaskiej, między dorzeczami Odry i Wisły. Łódź jest mocno rozwiniętym ośrodkiem kulturalnym i naukowym. Posiada bogaty zbiór zabytków oraz atrakcji turystycznych. Prawdziwym sercem miasta jest Nowe Miasto z ośmiobocznym rynkiem i ulicą Piotrowską, wyznaczająca główną oś miasta. W Łodzi swoją siedzibę ma aż sześć uczelni państwowych oraz ponad dwadzieścia prywatnych. Najpopularniejsze z nich to Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka.
Łódź

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Zostało założone w 1986 r. W swoim bogatym zbiorze gromadzi różnorodne przedmioty związane bezpośrednio ze scenografią, a także filmy (muzeum posiada własną filmotekę), plakaty itp. W muzeum eksponowane są różnego rodzaju wystawy tematyczne. Co więcej, obiekt posiada także kino z salą na 70 miejsc. W kinie odtwarzane są nie tylko premiery najnowszych filmów, ale także filmy uchodzące za arcydzieła polskiego i światowego kina.
ZdjOgród Botaniczny

Ogród Botaniczny

Ogród mieści się przy ulicy Krzemienieckiej w Łodzi. Powstał w 1929 r. i działał nieprzerwanie przez 10 lat, aż do czasu wybuchu II wojny światowej. Wówczas ogród został całkowicie zniszczony. Po wojnie, w 1946 r., podjęto decyzję o jego ponownym odbudowaniu. Patronem ogrodu jest znany polski botanik Jakub Mowszowicz. Powierzchnia ogrodu to 67 ha. Na terenie obiektu znajduje się ponad 3 tys. gatunków roślin, które eksponowane są w różnych podziałach tematycznych. Wyróżnia się m.in. dział roślin zielnych, leczniczych, ozdobnych, dział zieleni parkowej itp.
ZdjPalmiarnia

Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Została założona w 1956 r. W Palmiarni znajduje się mnóstwo różnego gatunku roślin, które trzymane są w odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Obecnie mieści się w niej ponad 4 tys. okazów. Na terenie Palmiarni znajduje się także, utworzony w 2006 r., ogródek dydaktyczny, wyglądem nawiązujący do ogrodów angielskich. Palmiarnia czynna jest od wtorku do niedzieli.

Łódź

Ogłoszenia Łódź dodawane w serwisie to idealne rozwiązanie dla osób oferujących i poszukujących ofert studenckich w Łodzi i okolicach. Warto dodać, że ogłoszenia można dodawać za darmo, szybko i łatwo, bez wychodzenia z domu. Łódź jest dużym miastem w województwie łódzkim z dobrze rozwiniętym zapleczem oświatowym. W mieście znajduje się aż 28 uczelni wyższych, przez co Łódź zamieszkiwana jest przez ogromna liczbę studentów. Właśnie z tego powodu ogłoszenia Łódź są doskonałym sposobem na to, by w możliwie szybki sposób zdobyć informacje na temat ogłoszeń oferowanych i poszukiwanych przez studentów i absolwentów w Łodzi, dla których powstał serwis darmowe ogłoszenia Łódź.