Zielona Góra

Duże miasto położone w zachodniej Polsce, nad Odrą, liczące prawie 140 tys. mieszkańców. Zielona Góra to miasto bardzo mocno rozwinięte pod względem kulturalno-rekreacyjnym. Znajduje się w nim wiele cennych zabytków oraz miejsc wartych zobaczenia. Do takich miejsc zalicza się m.in. ratusz, kaplica na winnicy, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej oraz konkatedra św. Jadwigi. Poza tym, w Zielonej Górze, istnieje możliwość podjęcia studiów wyższych m.in. na takich uczelniach jak: Uniwersytet Zielonogórski, Lubuska Wyższa Szkoła Zdrowia Publicznego, Zachodnia Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Jana Pawła II w Zielonej Gór.
Zielona Góra

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Dawnych Tortur

Muzeum Dawnych Tortur

Muzeum Dawnych Tortur jest największą ekspozycją w Polsce, które przybliża nam w jaki sposób karano ludzi w średniowieczu oraz czasach nowożytnych. W Muzeum Ziemi Lubuskiej, gdzie znajduje się wystawa, ukazano zbiór oryginalnych obiektów oraz replik, których kiedyś używano podczas egzekucji. Zwiedzający, oprócz budzących grozę eksponatów, usłyszeć mogą odczytywanie wyroków, płacz czy jęki skazańców.
ZdjPalmiarnia

Palmiarnia

Palmiarnia znajduje się na szczycie Wzgórza Winnego i stanowi jedno z najbardziej znanych miejsc w Zielonej Górze. Obiekt został wybudowany w 1961 roku i sześć lat później okazało się, że wymaga on powiększenia. Kolejna rozbudowa Palmiarni miała miejsce w 2006 roku, gdyż cenny daktylowiec rozrósł się ponad dach. Wówczas dodano także wielkie tarasy widokowe.
ZdjWieża Łazienna (Głodowa)

Wieża Łazienna (Głodowa)

Wieża Łazienna pochodzi z czasów średniowiecza. Niegdyś stanowiła element trzeciej bramy miejskiej oraz pełniła rolę więzienia. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że w pobliżu niej znajdowała się łaźnia miejska. Wieża ma wysokość 35 metrów. Niestety obecnie nie można wejść do środka.

Zielona Góra

Darmowe ogłoszenia Zielona Góra to bardzo dobre rozwiązanie dla osób poszukujących i oferujących swoje usługi w Internecie, w najbliższej okolicy. Oferty można zamieszczać w serwisie ogłoszeniowym w bardzo łatwy i szybki sposób. Darmowe ogłoszenia Zielona Góra można zamieszczać uwzględniając różne kategorie, które zostały stworzone przede wszystkim z myślą o studentach i absolwentach przebywających aktualnie w Zielonej Górze. Miasto położone jest w zachodniej części kraju, a największą uczelnią wyższą w mieście jest Uniwersytet Zielonogórski, skupiający obecnie ponad 15 tys. studentów. W Zielonej Górze mieszczą się także inne wyższe uczelnie, dlatego ogłoszenia Zielona Góra są adresowane do osób studiujących, poszukujących noclegu, pracy, pomocy w nauce itp. w miejscowości Zielona Góra.