Wodzisław Śląski

Miasto zlokalizowane w południowej części województwa śląskiego, nad rzeką Lesznicą. Na terenie miasta znajduje się wiele atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc, które warto odwiedzić. Należą do nich: zabytkowe kamienice na rynku, plac Świętego Krzyża, Pałac Dietrichsteinów oraz Archidiecezjalny Zespół Pałacowo Parkowy. Poza tym, w Wodzisławie Ślaskim można także podjąć studia, ponieważ na terenie miasta funkcjonują uczelnie wyższe: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – Wydział Górnictwa i Geoinżynierii oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – Wydział Zamiejscowy.
Wodzisław Śląski

Atrakcje miasta:

ZdjNeogotycki kościół Wniebowzięcia NMP

Neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP

Kościół farny na początku został wzniesiony z drewna, dopiero w XVI w. podjęto decyzję o wybudowaniu kościoła murowanego. Niestety w XIX w., w wyniku pożaru miasta, budowla sakralna została zniszczona. Kościół został odbudowany z inicjatywy proboszcza Henryka Weltikego. Obecnie neogotycki kościół jest chętnie odwiedzany przez turystów.
ZdjRynek

Rynek

Rynek w Wodzisławie Śląskich zachwyca wielkością. Jest jeden z największych rynków na Śląsku. Początki rynku sięgają początków II poł. XIII w. Centrum miasta otaczają przepiękne osiemnastowieczne i dziewiętnastowieczne kamienice. Historyczny układ urbanistyczny miasta przyciąga uwagę turystów, którzy chętnie odwiedzają to miejsce.
ZdjKrzyże pokutne

Krzyże pokutne

Będąc w Wodzisławie Śląskim nie sposób nie natknąć się na stare, niewielkie kamienne krzyże. Obiekty te bardzo często pojawiają się w folderach turystycznych i przewodnikach po mieście. Skąd nazwa krzyże pokutne? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Uważa się, że są to krzyże pochodzące ze średniowiecza i nawiązują do krzyży maltańskich.

Wodzisław Śląski

Ogłoszenia Wodzisław Śląski stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i szukających ogłoszeń z wybranej tematyki i miejscowości. Ogłoszenia adresowane są do studentów i absolwentów szkół wyższych funkcjonujących we Wodzisławie Śląskim. Korzystanie z serwisu jest łatwe, szybkie i darmowe. Nie wymaga rejestracji ani skomplikowanych czynności. <br > Wodzisław Śląski to średniej wielkości miasto położone w południowej części Polski, w województwie śląskim, niedaleko granicy z Czechami. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Wodzisław Śląski nakierowany jest głównie do osób podejmujących studia, jak i osób, które już je skończyły, ale zdecydowały się pozostać w mieście. Oferowane usługi wiążą się ze sprawami typowo studenckimi, takimi, jak nocleg, nauka czy też podjecie zatrudniania.