Wałbrzych

Miasto zlokalizowane w południowo-środkowej części województwa dolnośląskiego, nad rzeką Pełcznicą. Otacza je pasmo Gór Wałbrzyskich oraz Sudetów Środkowych. Do Wałbrzycha chętnie przyjeżdżają turyści, ale jako ośrodek akademicki i naukowy, Wałbrzych jest bardzo chętnie odwiedzany także przez studentów. W mieście funkcjonuje obecnie kilka siedzib szkół wyższych, m.in. Filia Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wałbrzyska oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości.
Wałbrzych

Atrakcje miasta:

ZdjPałac Czettritzów

Pałac Czettritzów

Renesansowy obiekt został wybudowany w latach 1606 – 1628. Pałac położony jest w parku o powierzchni 4,3 ha, niedaleko rynku. Pałac był wielokrotnie rozbudowywany. Niedaleko pałacu mieszczą się dwie wille. Dawniej pałac był siedzibą administracji dóbr Hochbergów. Obecnie mieści się tu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa.
ZdjZamek Książ

Zamek Książ

Zamek Książ zalicza się do największych zamków zarówno w Polsce, jak i za granicą. To perła Dolnego Śląska, która przyciąga każdego roku wielu turystów. Zamek usytuowany jest na urwistym skalnym przylądku. Dawniej mieściła się tam główna kwatera Adolfa Hitlera. Zamek zachwyca przede wszystkim ogromnym przepychem, typowym dla epoki baroku. Posiada wiele rokokowych przedmiotów oraz sal, w których dominują dekoracje i ozdoby. Ciekawostką jest, że w 2007 r. budowla stała się planem filmowym serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów".
ZdjMuzeum Porcelany

Muzeum Porcelany

Powstało w 1908 r. Obiekt prezentuje ogromną liczbę eksponatów, głównie ceramiki oraz porcelany, pochodzących z XVIII w. W 1999 r. obiekt utracił status Muzeum Okręgowego i obecnie stanowi gminną instytucję kultury. W 2002 r. muzeum zostało wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów.

Wałbrzych

Ogłoszenia Wałbrzych odnoszą się do darmowych ogłoszeń dodawanych przez osoby oferujące swoje usługi i poszukujące konkretnych usług w Internecie. Miasto położone jest w południowej części Polski, w województwie dolnośląskim. Wałbrzych jest doskonale rozwiniętym ośrodkiem edukacyjnym. Na jego terenie mieszczą się uczelnie wyższe: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. W mieście znajdują się także dwa ośrodki zamiejscowe Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie. Z tego względu ogłoszenia kierowane są głównie do osób studiujących lub pracujących w Wałbrzychu.