Włocławek

Włocławek uznaje się za historyczną stolicę Kujaw. Miasto położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Wisłą. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest gotycka katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wybierając się do Włocławka, warto zobaczyć Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Obserwatorium Astronomiczne oraz liczne kościoły pochodzące z różnych epok historycznych. We Włocławku funkcjonuje także wiele wyższych uczelni, w tym jedyna państwowa uczelnia w mieście - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.
Włocławek

Atrakcje miasta:

ZdjBursztynowy Pałac

Bursztynowy Pałac

Luksusowy, bogato zdobiony obiekt z hotelem i restauracją posiadający także sale konferencyjne, balowe oraz saunę. Za pałacem znajduje się rozległy ogród z Amfiteatrem na Wodzie oraz innymi obiektami atrakcyjnymi pod względem turystyczno-rekreacyjnym. Ciekawym miejscem położonym niedaleko Bursztynowego Pałacu jest ogród botaniczny posiadający wiele fontann i ozdobnych figur. Miejsce to jest często odwiedzane przez turystów oraz lokalnych mieszkańców, którzy przychodzą tam odpocząć i zrelaksować się na łonie natury.
ZdjZalew Włocławski

Zalew Włocławski

Sztuczny zbiornik na Wiśle o długości ok. 50 m (całkowita linia brzegowa ma długość 160 km) i powierzchni 70 km kw. To miejsce chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na pełniące funkcje rekreacyjne. Można tutaj miło spędzić dzień z bliskimi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aktywne osoby mogą uprawiać sporty wodne, a mniej wymagający mogą odprężyć się na łonie natury, mogą delektować się świeżym powietrzem i malowniczymi krajobrazami.
ZdjMuzeum Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej

Muzeum Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej

Jedno z najstarszych muzeów w kraju. Obiekt został założony w czerwcu 1908 r. przez Oddział Kujawski Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Otwarcie muzeum miało miejsce po roku, dokładnie 14 marca 1909 r. Prezentuje eksponaty nawiązujące do historii i kultury obszarów ziemi kujawskiej oraz dobrzyńskiej. Muzeum Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej pełni także inne funkcje. Jest miejscem, w którym organizuje się koncerty oraz liczne spotkania naukowe, biznesowe itp. Obecnie funkcję dyrektora placówki pełni Piotr Nowakowski

Włocławek

Serwis darmowych ogłoszeń Włocławek to idealne rozwiązanie dla osób oferujących i poszukujących usług w Internecie, głównie dla studentów i absolwentów. Włocławek jest miastem położonym w Kotlinie Płockiej, w województwie kujawsko-pomorskim. Jest ośrodkiem akademickim, w którym mieści się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz wiele innych prywatnych uczelni. Ogłoszenia Włocławek zawierają więc różnorodną, aktualną bazę ofert zamieszczanych i przeglądanych głównie przez studentów i absolwentów uczelni. Ogłoszenia Włocławek umożliwią każdemu szybki i łatwy dostęp do ogłoszeń.