Tomaszów Lubelski

Niewielkie miasto w leżące na terenie województwa lubelskiego (dawniej na terenie województwa zamojskiego), nad rzeką Sołokiją. Odwiedzając Tomaszów Lubelski warto wstąpić do słynnej Herbaciarni, a także zobaczyć drewniany kościół parafialny pw. Zwiastowania NMP oraz prawosławną cerkiew św. Mikołaja. Być może niewiele osób wie, ale w Tomaszowie Lubelskim można także podjąć studia wyższe, ponieważ w mieście funkcjonuje Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Tomaszów Lubelski

Atrakcje miasta:

ZdjIzba Pamięci Terroru Komunistycznego

Izba Pamięci Terroru Komunistycznego

Obiekt muzealny położony w dawnym budynku więzienia Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego został otwarty w 2010 r. Po 1956 r. muzeum stanowiło archiwum sądu rejonowego. Później przeszedł pod opiekę miasta i od tego czasu, jako Izba Pamięci Terroru Komunistycznego, stanowi miejsce, w którym prezentowane są ekspozycje nawiązujące do terroru komunistycznego, zarówno oprawców, jak i więźniów.
ZdjMuzeum Regionalne im. Janusza Petera

Muzeum Regionalne im. Janusza Petera

Muzeum Regionalne im. Janusza Petera zostało wybudowane w 1962 r. Wówczas dr Janusz Peter zorganizował w szpitalu wystawę swoich prywatnych zbiorów nawiązujących do etnografii i archeologii regionu z okresu od XVII w. do XX w. Obecnie muzeum obejmuje 5 działów (archeologii, historii, numizmatyki, etnografii i sztuki). Obiekt można zwiedzać przez cały rok.
ZdjRezerwat przyrody Piekiełko

Rezerwat przyrody Piekiełko

Nazwa rezerwatu geologicznego nawiązuje do ogromnych głazów narzutowych, których w tym miejscu jest naprawdę wiele. Z kamieniami wiąże się legenda, która dotyczy ich diabelskiego pochodzenia. Rezerwat ma powierzchnię ponad 1 ha. Został wybudowany w 1962 r. Miejsce to porośnięte jest głównie lasem sosnowym. Rezerwat jest objęty ochroną. Jak się do niego dostać? Rezerwat położony jest ok. 4 km od Tomaszowa Lubelskiego, niedaleko wsi Sznury.

Tomaszów Lubelski

Serwis darmowe ogłoszenia Tomaszów Lubelski jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących i chcących zaoferować swoje usługi w okolicy. Ogłoszenia można zamieszczać w szybki i w bardzo łatwy sposób, nie wychodząc z domu. Serwis posiada aktualną bazę ofert z różnych kategorii. Ogłoszenia Tomaszów Lubelski adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów przebywających w mieści. Tomaszów Lubelski to małe miasteczko, położone w województwie lubelskim. Znajduje się w nim Wydział Zamiejscowy Nauk Prawnych i Ekonomicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Darmowe ogłoszenia Tomaszów Lubelski dotyczą ofert zamieszczanych w serwisie, kierowanych przede wszystkim do osób studiujących i absolwentów, którzy po skończeniu studiów zdecydowali się pozostać w Tomaszowie.